حیوانات مقالات حیوانات
مقالات ویژه این گروه
ادامه لیست
10 حقیقت جالب درباره ستاره های دریایی 10 حقیقت جالب درباره ستاره های دریای...

ستاره‌های دریایی حیوانات زیبایی هستند که می‌توانند در رنگ، شکل و اندازه‌های متنوعی باشند. اگرچه با وجود این تنوع همه شبیه به ستاره هستند. این حیوانات دریایی مخلوقاتی جذاب می‌باشند.

عروس دریایی عروس دریایی

عروس دریایی گونه‌ی بدون پولیپ از شاخه کنیداریا است. این‌گونه ها حیوانات دریایی شناوری هستند که چتری ژلاتینی داشته و شاخک‌هایی دنباله‌دار دارند.

کشتی چسب کشتی چسب

سرخاب یا کشتی چسب نوعی از بندپایان است که به‌نوعی از بستگان دور خرچنگ‌های دریایی به شمار می‌آید. حدود 1200 گونه از کشتی چسب‌ها وجود دارد.

اژدهای کومودو اژدهای کومودو

اژدهای کومودو، در آب‌وهوای خشن جزایر سوندای کوچک اندونزی برای میلیون‌ها سال به‌خوبی زندگی کرده است، ولی وجود آن‌ها تا حدود 100 سال پیش برای انسان ناشناخته بود.

دانستنی های جالب از پشه ها دانستنی های جالب از پشه ها

پشه ها جاندارانی منفور در سراسر جهان هستند. اما نگاهی به زندگی این جانداران مزاحم و کوچک جالب است.

مگس ها مگس ها

مگس خانگی متداول‌ترین نوع حشرات خانگی در محیط زندگی انسان‌هاست که در تمام نقاط جهان دیده می‌شود. مگس حشره‌ای است که بیماری‌های مختلفی را منتقل می‌کند.

موش ها موش ها

موش‌ها جوندگان کوچکی  هستند که در اغلب مناطق شناخته‌شده‌اند. این جانداران به‌راحتی با همه‌ی محیط‌ها وفق می‌یابند.  با خصوصیات این جونده‌ی کوچک بیشتر آشنا شوید.

خوک ها خوک ها

خوک‌ها گونه‌ای از حیوانات از سرده‌ی Susها و عضوی از خانواده‌ی گرازسانان می‌باشند. خوک‌ها جانورانی همه‌چیزخوارند و حیواناتی باهوش و اجتماعی هستند.

مکائو ارغوانی مکائو ارغوانی

مکائو ارغوانی گونه‌ای از طوطیان بزرگ قرمز، زرد و آبی آمریکای جنوبی است. این پرنده عضوی از خانواده‌ی بزرگ طوطی‌های بومگاه های جنگلی به نام مکائو است.

پنگوئن پنگوئن

پنگوئن‌ها پرندگان بی‌پروازی هستند که از ماهی‌ها تغذیه می‌کنند پنگوئن‌ها در جاهای سردسیر نیم‌گردی پایینی زمین زیست می‌کنند.

عضویت در خبرنامه wiki5040