۲۵ دي ۱۳۹۶

عاداتی که سلامت شما را تهدید می کنند

۲۵ دي ۱۳۹۶ 3695 بازدیدکننده 0 نظر
عاداتی که سلامت شما را تهدید می کنند در این مقاله می خوانید

مشکل اینجاست شاید ندانید کدام عادات نادرست هستند. بهتر است بدانید کدام عادات سلامت شما را خراب می‌کنند. ...

عاداتی که سلامت شما را تهدید می کنند

استفاده از ظروف پلاستیکی

درحالی‌که برنامه‌ریزی غذایی کمک می‌کند با نخوردن زیاد سالم بمانید این ظروفی که شما استفاده می‌کنید شاید اثر معکوس داشته باشند. بسیاری از این ظروف دارای ماده‌ای به نام BPA هستند. این ماده‌ی شیمیایی ممکن است با کاهش وزن تداخل داشته باشد و سبب می‌شود دیرتر سیر شوید.

 

 

سختگیری در برنامه‌ی غذایی

برنامه‌ی غذایی خود را جدا از زمان انتخاب کنید تا مانع قضاوت شما در مورد خودتان شود. ذهنیت شما بسیار مهم است. شما نباید برای خوردن یک کیک کوچک خود را متهم کنید. به‌جای آن از خوردن کمی از کیک لذت برده و بقیه را برای بعد  بگذارید.

 

 

استفاده از آینه برای ارزش گزاری برای خود

قضاوت کردن خودتان بر اساس ظاهر کار ساده‌ای است اما این کار باعث آسیب به عزت‌نفس و سلامت روحی شما خواهد شد. به‌جای آنکه آینه برای ظاهر شما باشد آن را وسیله‌ای برای ارزیابی انسانیت خود قرار دهید. به آینه نگاه کرده و بلند بگویید چه چیزی در مورد خودتان را دوست دارید. هر جمله‌ی منفی را با یک اصطلاح مثبت جایگزین کرده و ذهن خود را تغییر دهید.

 

 

شروع روز با افکار منفی

بلند شدن با افکار منفی می‌تواند باعث شود روز برای شما پر چالش تر از چیزی که هست به نظر برسد. ذهنیت شما فاکتور مهمی است تا به شرایط  پیش رو چگونه واکنش نشان دهید. در صبح سه خصوصیت که برای شما ارزش دارد را لیست کرده و این سه مورد همان چیزهایی هستند که در همان روز به آن می‌رسید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040