۱ خرداد ۱۳۹۷

گیاهان کلیدی برای خواب خوب شب

۱ خرداد ۱۳۹۷ 3150 بازدیدکننده 0 نظر
گیاهان کلیدی برای خواب خوب شب در این مقاله می خوانید

خواب خوب از ضروریات یک زندگی سالم است. این‌ها بهترین گیاهان برای کمک به بیشترین خواب هستند.   ...

گیاهان کلیدی برای خواب خوب شب

فیلودندرون 

برگ‌های پهن این گیاه در جذب فورمالدهید بسیار مؤثرند. برگ‌های فیلودندرون یک حالت مخملی روی  خود دارند و زیبایی و شکوه آن باعث آرامش در اتاق‌خواب شما خواهد شد. این برگ‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های متفاوتی می‌باشند، اما گونه‌ی برزیلی و سیلور دو نمونه‌ی پرطرفدار هستند.

 

 

درخت کائوچو

فراوانی برگ‌ها و نوع این درخت باعث شده است گیاهی باشد که زیاد نیاز به مراقبت ندارد. کائوچو یک سم‌زدای قوی است که هوا را تصفیه کرده و شما را مطمئن می‌سازد که برای خواب خوب شب ایده آل است. تنها چیزی که لازم دارید این است که یک بار در هفته به آن آب داده و جایی بگذارید که روزانه کمی نور به آن برسد.

 

 

اسطوخودوس

اسطوخودوس برای خاصیت آرامش‌بخش خود شناخته شده است. این گیاه در روغن‌های رایحه‌درمانی، عطرها، شمع‌ها و محصولات بهداشتی بدن استفاده می‌شود. با داشتن اسطوخودوس در کنار تختخواب خود مطمئن می‌شوید که خواب خوبی خواهید داشت. انواع گونه‌های متنوع از این گیاه وجود دارد اما اسطوخودوس فرانسوی برای نگهداری راحت‌تر در داخل خانه شهرت بیشتری دارد.

 

 

یاسمن

رایحه‌ی گل‌های یاسمن بسیار خوب و شدید است. این رایحه شاید برای برخی افراد زیاد باشد، بنابراین این گیاه زیبا را باید با کمی فاصله از تخت خود بگذارید. گل‌های  یاسمن در طول هفته با فاصله در می‌آیند، بنابراین مرتباً رایحه‌ی آن در اتاق شما خواهد بود و باعث کاهش استرس می‌شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040