گیاهان کلیدی برای خواب خوب شب


تاریخ ارسال :

۱ خرداد ۱۳۹۷

گیاهان کلیدی برای خواب خوب شب

خواب خوب از ضروریات یک زندگی سالم است. این‌ها بهترین گیاهان برای کمک به بیشترین خواب هستند.

 

فیلودندرون 

برگ‌های پهن این گیاه در جذب فورمالدهید بسیار مؤثرند. برگ‌های فیلودندرون یک حالت مخملی روی  خود دارند و زیبایی و شکوه آن باعث آرامش در اتاق‌خواب شما خواهد شد. این برگ‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های متفاوتی می‌باشند، اما گونه‌ی برزیلی و سیلور دو نمونه‌ی پرطرفدار هستند.

 

 

درخت کائوچو

فراوانی برگ‌ها و نوع این درخت باعث شده است گیاهی باشد که زیاد نیاز به مراقبت ندارد. کائوچو یک سم‌زدای قوی است که هوا را تصفیه کرده و شما را مطمئن می‌سازد که برای خواب خوب شب ایده آل است. تنها چیزی که لازم دارید این است که یک بار در هفته به آن آب داده و جایی بگذارید که روزانه کمی نور به آن برسد.

 

 

اسطوخودوس

اسطوخودوس برای خاصیت آرامش‌بخش خود شناخته شده است. این گیاه در روغن‌های رایحه‌درمانی، عطرها، شمع‌ها و محصولات بهداشتی بدن استفاده می‌شود. با داشتن اسطوخودوس در کنار تختخواب خود مطمئن می‌شوید که خواب خوبی خواهید داشت. انواع گونه‌های متنوع از این گیاه وجود دارد اما اسطوخودوس فرانسوی برای نگهداری راحت‌تر در داخل خانه شهرت بیشتری دارد.

 

 

یاسمن

رایحه‌ی گل‌های یاسمن بسیار خوب و شدید است. این رایحه شاید برای برخی افراد زیاد باشد، بنابراین این گیاه زیبا را باید با کمی فاصله از تخت خود بگذارید. گل‌های  یاسمن در طول هفته با فاصله در می‌آیند، بنابراین مرتباً رایحه‌ی آن در اتاق شما خواهد بود و باعث کاهش استرس می‌شود.