۲۵ مرداد ۱۳۹۶

فواید ورزش صبحگاهی

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ 4567 بازدیدکننده 0 نظر
فواید ورزش صبحگاهی در این مقاله می خوانید

برایتان سخت است صبح‌ها زودتر بیدار شده و ورزش کنید؟ اگر فواید ورزش در صبح زود را بدانید نظرتان تغییر خواهد کرد. ...

فواید ورزش صبحگاهی

بهبود سوخت‌وساز بدن

ورزش کردن در صبح باعث شروع سوخت‌وساز بدن شده و آن را برای ساعت‌ها در حد بالایی نگه می‌دارد، حتی تا 24 ساعت. در نتیجه در طول روز به علت فعالیتی که در صبح داشته‌اید کالری بیشتری خواهید سوزاند.

 

افزایش انرژی

ورزش در صبح به شما برای کل روز انرژی می‌دهد – بعلاوه شما به خطر اینکه کار خوب و مفیدی برای خود انجام داده‌اید در تمام روز حس خوبی خواهید داشت.

 

بهبود فعالیت‌های مغزی

تحقیقات نشان داده‌اند ورزش به‌طور چشمگیری فعالیت مغز را زیاد می‌کند – مزیتی که چهار تا ده ساعت بعد از  ورزش ادامه دارد. ورزش در صبح به این معناست که شما به جای هدر دادن قدرت مغزی خود در صبح با کمی فعالیت آن ر ا قدرت خواهید داد.

 

کنترل اشتها

افراد زیادی به این نتیجه رسیده‌اند که ورزش در صبح باعث تنظیم اشتهای آن‌ها در باقی روز می‌شود. با این کار نه‌تنها کمتر خواهید خورد ( زیرا فعالیت باعث آزاد شدن اندورفین می‌شود که اشتها را از بین می‌برد ) بلکه انتخاب‌های غذایی سالم‌تری خواهید داشت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040