۱۰ مرداد ۱۳۹۷

چگونه اعتیاد به تلویزیون کودک را از بین ببریم

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ 3747 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه اعتیاد به تلویزیون کودک را از بین ببریم در این مقاله می خوانید

اگر کودکتان زمان زیادی از وقت خود را صرف تماشای تلویزیون می‌کند بهتر است فکر راه‌حلی باشید. باید برای او عادات سالمی را ایجاد نمایید.   ...

چگونه اعتیاد به تلویزیون کودک را از بین ببریم

دیدن تلویزیون در کنار خانواده

به‌جای اینکه مشغول چند کار دیگر باشید در کنار کودک خود روی برنامه‌ی تلویزیون تمرکز کنید. این کار نه تنها باعث می‌شود از چیزی که فرزندتان می‌بیند اطلاع داشته باشید بلکه شما را به عنوان یک خانواده به هم مرتبط می‌سازد.

 

 

یک الگو برای او باشید

اگر می‌خواهید کودکتان دیدن تلویزیون را کم کند باید خودتان نیز این کار را انجام دهید. زمانی که تلویزیون نمی‌بینید آن را خاموش کنید و مراقب برنامه‌هایی که می‌بینید باشید. کودکان برای الگوبرداری تحت تأثیر والدین خود هستند، بنابراین با نگاه نکردن طولانی‌مدت تلویزیون الگوی خوبی برای کودک خود باشید.

 

 

محدودیت زمانی قبل از خواب

اگر کودک شما اجازه داشته باشد در تمام روز تلویزیون را روشن کند به سادگی به آن وابسته خواهد شد. شما باید تلویزیون را جایی قرار دهید که در دید تمام اعضای خانواده باشد، نه در اتاق کودک. نداشتن تلویزیون در اتاق‌خواب باعث کم شدن زمانی می‌شود که او مشغول دیدن برنامه‌ی تلویزیون است.

 

 

انتخاب برنامه و دیدن آن

یک برنامه‌ی تلویزیونی یا فیلم را با کودک خود انتخاب کنید. انتخاب آگاهانه‌ی برنامه به کودک شما نشان می‌دهد در زمان دیدن یک برنامه باید به نوعی فقط مشغول دیدن آن باشد. با این کار کودک مجبور می‌شود در زمان درست و تعیین شده تلویزیون نگاه کند، نه هر وقتی که حوصله‌اش سر می‌رود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040