چگونه اعتیاد به تلویزیون کودک را از بین ببریم


تاریخ ارسال :

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

چگونه اعتیاد به تلویزیون کودک را از بین ببریم

اگر کودکتان زمان زیادی از وقت خود را صرف تماشای تلویزیون می‌کند بهتر است فکر راه‌حلی باشید. باید برای او عادات سالمی را ایجاد نمایید.

 

دیدن تلویزیون در کنار خانواده

به‌جای اینکه مشغول چند کار دیگر باشید در کنار کودک خود روی برنامه‌ی تلویزیون تمرکز کنید. این کار نه تنها باعث می‌شود از چیزی که فرزندتان می‌بیند اطلاع داشته باشید بلکه شما را به عنوان یک خانواده به هم مرتبط می‌سازد.

 

 

یک الگو برای او باشید

اگر می‌خواهید کودکتان دیدن تلویزیون را کم کند باید خودتان نیز این کار را انجام دهید. زمانی که تلویزیون نمی‌بینید آن را خاموش کنید و مراقب برنامه‌هایی که می‌بینید باشید. کودکان برای الگوبرداری تحت تأثیر والدین خود هستند، بنابراین با نگاه نکردن طولانی‌مدت تلویزیون الگوی خوبی برای کودک خود باشید.

 

 

محدودیت زمانی قبل از خواب

اگر کودک شما اجازه داشته باشد در تمام روز تلویزیون را روشن کند به سادگی به آن وابسته خواهد شد. شما باید تلویزیون را جایی قرار دهید که در دید تمام اعضای خانواده باشد، نه در اتاق کودک. نداشتن تلویزیون در اتاق‌خواب باعث کم شدن زمانی می‌شود که او مشغول دیدن برنامه‌ی تلویزیون است.

 

 

انتخاب برنامه و دیدن آن

یک برنامه‌ی تلویزیونی یا فیلم را با کودک خود انتخاب کنید. انتخاب آگاهانه‌ی برنامه به کودک شما نشان می‌دهد در زمان دیدن یک برنامه باید به نوعی فقط مشغول دیدن آن باشد. با این کار کودک مجبور می‌شود در زمان درست و تعیین شده تلویزیون نگاه کند، نه هر وقتی که حوصله‌اش سر می‌رود.