۱۷ تير ۱۳۹۷

لازمه های دوران بارداری 2

۱۷ تير ۱۳۹۷ 3162 بازدیدکننده 0 نظر
لازمه های دوران بارداری 2 در این مقاله می خوانید

این مقاله مسائل مهم مربوط به بارداری مانند رژیم غذایی، بیماری‌های ژنتیکی، ورزش، سیگار، ... را بررسی خواهد کرد.   ...

لازمه های دوران بارداری 2

مکمل‌های غذایی

مکمل‌های غذایی فولیک اسید برای پیشگیری از نقص‌های دستگاه عصبی لازم‌اند. این نقص‌ها در 28 روز بعد از لقاح ایجاد می‌شود، زمانی که بسیاری از زنان هنوز حتی نمی‌دانند باردار هستند. ازاین‌رو زنانی که قصد بارداری دارند باید سه ماه قبل فولیک اسید بخورند. این مکمل‌های غذایی باید در طول بارداری نیز دریافت شوند. اغلب پزشک شما روزانه دریافت 400 میکروگرم از فولیک اسید را برای شما تجویز می‌کند. البته مقدار صحیح مولتی‌ویتامین‌های دیگر لازم برای شما نیز باید توسط پزشک تائید  شود.

 

 

نوشیدن آب

آب نوشیدنی شما باید مطمئن باشد. نباید از چاه آب بخورید زیرا ممکن است دارای سطح بالایی از نیترات باشد.

 

 

چک آپ دندان‌ها

قبل از اینکه تصمیم به بارداری بگیرید یک مراجعه به دندان‌پزشک داشته و ببینید آیا نیازی به پر کردن یا کارهای دیگر دارید یا نه. شاید این کار در طول بارداری برای شما ایمن نباشد.

 

 

تست ها و آزمایش‌ها

باید آزمایش‌هایی که توسط پزشک تجویز می‌شود را انجام دهید. شما باید مطمئن باشید در دوران قبل از بارداری سالم هستید. قبل از لقاح با پزشک خود مشورت داشته باشید. این کار نه تنها برای شما بلکه برای کودکتان نیز مفید است.

 

 

واکسیناسیون

اگر واکسن آبله‌مرغان یا سرخچه دریافت نکرده‌اید پزشکتان باید آن را برای شما تجویز کند، حتی اگر لازم باشد یک یا سه ماه بارداری خود را عقب بیندازید. ابتلا به سرخچه در اوایل بارداری می‌تواند برای کودک شما خطرناک باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040