۲۵ مرداد ۱۳۹۷

فواید شگفت انگیز کاسنی 2

۲۵ مرداد ۱۳۹۷ 3141 بازدیدکننده 0 نظر
فواید شگفت انگیز کاسنی 2 در این مقاله می خوانید

کاسنی گیاهی مدیترانه‌ای است که برای خواص خود در آشپزی و در محصولات دارویی استفاده می‌شود.   ...

فواید شگفت انگیز کاسنی 2

 کاهش وزن

کاسنی منبع خوبی از اولیگوفروکتوز است و اینولین خود نوعی از فیبر غذایی طبیعی است که با بهبود کاهش وزن به مدیریت وزن شما کمک خواهد کرد. هردو این‌ها برای تنظیم گرلین مناسب‌اند، آمینواسیدی که با احساس گرسنگی و خواستن غذا همراه است. کاسنی با کاهش مقدار گرلین احتمال پرخوری را کاهش می‌دهد.

 

 

درمان یبوست

بار دیگر نقش اینولین به عنوان یک فیبر طبیعی مزیت بزرگی برای کسانی ایجاد می‌کند که کاسنی می‌خورند. فیبر به حرکات روده کمک کرده و برای آزادسازی شیره معده مفید است. در کل این‌ها یعنی گوارش غذا بهبود خواهد یافت و یبوست نیز کم می‌گردد.

 

 

بهبود ایمنی

کاسنی اثرات ضدمیکروبی روی تعدادی از رشته‌های باکتری خطرناک نشان می‌دهد و فواید ترکیبات پلی فنولیک کاسنی روی بهبود دستگاه ایمنی ثابت شده است. فیتوکمیکال هایی در کاسنی هستند که مانند آنتی‌اکسیدان عمل کرده و رادیکال‌های آزاد را از جریان خون دور می‌سازند. این کار احتمال بیماری‌ها و مشکلات دیگری مانند بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش خواهد داد.

 

 

کاهش اضطراب

کاسنی دارای خواص آرام بخشی است که می‌تواند اضطراب را کاهش داده و ذهن را آرام کند. ازاین‌رو استرس و اثرات خطرناک آن روی بدن را کاهش می‌دهد. عصاره‌ی ریشه‌ی کاسنی می‌تواند با خواص آرامش‌بخش خود به مشکلات خواب کمک کرده و بسیار سالم‌تر از قرص‌های خواب موجود در بازار است. کاهش استرس و اضطراب می‌تواند امکان بیماری قلبی، عدم تعادل هورمونی، کم‌خوابی، کاهش قدرت شناختی و پیری زودرس را کاهش دهد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040