۲۷ تير ۱۳۹۷

بهترین گیاهان برای کاهش درد 2

۲۷ تير ۱۳۹۷ 2943 بازدیدکننده 0 نظر
بهترین گیاهان برای کاهش درد 2 در این مقاله می خوانید

اگر شما هم طرفدار درمان‌های گیاهی و سنتی هستید حتماً دوست دارید بدانید کدام گیاهان خاصیتی شبیه به یک مسکن شیمیایی دارند.   ...

بهترین گیاهان برای کاهش درد 2

پنجه شیطان

این گیاه هزاران سال نقشی کلیدی در کاهش درد در طب سنتی داشته است. استفاده‌ی اصلی آن برای دردهای مفاصل و ماهیچه‌ها و کاهش التهاب است. مصرف درست گیاه پنجه شیطان می‌تواند به کاهش درد در بخش‌های دیگر بدن نیز کمک کند. شما می‌توانید عصاره‌ی این گیاه را تهیه کنید یا در صورت نیاز پودر شده‌ی آن نیز وجود دارد.

 

 

زردچوبه

یکی از بهترین گیاهان ضدالتهاب برای کاهش درد زردچوبه است که غنی از ماده‌ای به نام کورکامین می‌باشد. این ماده می‌تواند عملکرد انتقال‌دهنده‌های درد و محرک‌های التهاب را متوقف سازد و در نتیجه فشار از روی سیستم ایمنی برداشته شده و درد نیز کاهش می‌یابد. زردچوبه اغلب به عنوان ادویه به غذا اضافه می‌شود.

 

 

کاپسایسین

کاپسایسین درمانی گیاهی است که می‌تواند در انتقال پیام‌های درد و التهاب به مغز خدشه ایجاد نماید. شاید بعد از استفاده از روغن یا کرم کاپسایسین احساس کنید در ابتدا دردتان شدیدتر شده است اما به‌سرعت این فشار از بین رفته و شما بدون هیچ دردی خواهید شد. کاپسایسین با خالی کردن بدن از مکمل P این کار را انجام می‌دهد، ماده‌ای که برای فرستادن پیام‌های درد به مغز لازم است.

 

 

ریشه‌ی سنبل‌الطیب

یکی از افسانه‌ای‌ترین کاهنده‌های درد ریشه‌ی گیاه سنبل‌الطیب است که برای آرام کردن  ذهن و بدن شهرت دارد. این گیاه اجازه می‌دهد فشار از بین رفته و التهاب در تمام بدن را عادی می‌سازد. اغلب افراد ریشه‌ی سنبل‌الطیب را به شکل کپسول یا طعم‌دهنده استفاده می‌کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040