۱۷ آبان ۱۳۹۶

نکاتی برای نوشتن اولین رزومه

۱۷ آبان ۱۳۹۶ 3408 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای نوشتن اولین رزومه در این مقاله می خوانید

اگر نگران چگونگی تهیه یک رزومه خوب می باشید باید بدانید شما تنها نیستید. افراد زیادی تجربه ی این کار را ندارند. اما نگران نباشید. ...

نکاتی برای نوشتن اولین رزومه

مشخص کردن تحصیلات

اگر دانشجویید یا تحصیلات شما تمام شده است مدرک شما یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها می‌باشد. بخش تحصیلات را در بالای صفحه قرار دهید. در این بخش باید محل تحصیل و معدل خود را درج کنید. همچنین اگر مدرک معتبر مرتبط دیگری نیز دارید قید کنید.

 

 

تأکید بر تجربیات مرتبط

شاید تجربیات کاری محدودی داشته اما تجربه‌های مرتبط دیگری داشته باشید. مثلاً در کارهای  داوطلبانه در این زمینه فعالیت کرده‌اید. همه‌ی تجربیات مرتبط باید در این بخش آورده شوند.

 

 

کنار گذاشتن چیزهای نامربوط

کلید کار تأکید بر چیزهایی است که ارزش شما را در آن شرکت نشان دهد نه چیزهایی که مرتبط نیستند. برای مثال اگر دنبال کار در شرکت کامپیوتری هستید مهارت برنامه‌نویسی شما اهمیت دارد اما اینکه شما برای اسکی در آب مدال برده‌اید مهم نیست.

 

 

توجه به دستاوردها

شما می‌توانید برای تجربیات خود لیستی از مسئولیت‌ها یا موقعیت‌های کاری مرتبط خود را مطرح نمایید. به‌سادگی بگویید در آن سمت چه کاری انجام می‌دادید تا بتوانید ارزش خود برای سازمان را به اثبات برسانید. برای مثال شاید در شرکتی که کار می‌کردید بهترین مدیر انتخاب شده بودید یا اینکه یک سیستم جدید ایجاد کردید که برای شرکت مؤثر بوده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040