۲۰ آذر ۱۳۹۶

زیباترین دریاچه های ایران

۲۰ آذر ۱۳۹۶ 4915 بازدیدکننده 0 نظر
زیباترین دریاچه های ایران در این مقاله می خوانید

این دریاچه‌های زیبا در ایران هستند. قبل از هر سفر خارجی حتماً زمانی را برای دیدن آن‌ها بگذارید. ...

زیباترین دریاچه های ایران

دریاچه کوه گل

دریاچه کوه گل در 32 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد. در اطراف این دریاچه دشت‌های زیبایی از گل‌های لاله‌ی واژگون است که باعث زیبایی هرچه بیشتر دریاچه خواهد شد.

 

 

دریاچه شورمست

از زیباترین و دیدنی‌ترین دریاچه‌های شمال کشور می‌توان به دریاچه‌ی شورمست اشاره کرد. این دریاچه در شهر سوادکوه واقع شده و قرار گرفتن درختان توسکای در اطراف دریاچه آن را فضایی بی‌نظیر و رؤیایی کرده است.

 

 

دریاچه گهر

دریاچه گهر در بین رشته‌کوه اشترانکوه واقع در استان لرستان قرار دارد. گهر از زیباترین دریاچه‌های ایران است و زیبایی فوق‌العاده‌ی آن هرساله باعث جذب هفتاد هزار گردشگر به این منطقه می‌شود. برخی دریاچه گهر را نگین اشترانکوه می‌نامند.

 

 

دریاچه چورت

در بین جنگل‌های کیاسر در استان ساری دریاچه چورت در بین درختان و در فضایی مه‌آلود قرار دارد. تنها صدای حیوانات جنگل است که سکوت این دریاچه را می‌شکند و تجسمی از یک بهشت کوچک می‌باشد.

 

 

دریاچه مارمیشو

در نزدیکی شهر ارومیه و جایی در حدود مرز ایران و ترکیه دریاچه مارمیشو جای دارد. آب نیلی‌رنگ دریاچه در کنار درختان صنوبر، گردویش و بلوط به زیبایی هرچه بیشتر دریاچه افزوده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040