۱۸ آبان ۱۳۹۲

جاذبه های توریستی قصر الحمرا گرانادا، اسپانیا

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 8087 بازدیدکننده 2 نظر
جاذبه های توریستی قصر الحمرا گرانادا، اسپانیا در این مقاله می خوانید

الحمرا یکی از آثاری است که در اسپانیا واقع گردیده است، در این مقاله توضیحات بیشتری راجع به آن داده شده. ...

جاذبه های توریستی قصر الحمرا گرانادا، اسپانیا

مقدمه

الحمرا، یک کاخ و مجموعه قلعه های آن در گرانادا، در اندلس اسپانیا واقع شده است. این مجموعه، در اصل به عنوان یک قلعه کوچک در سال 889 ایجاد و پس از آن تا حد زیادی نادیده گرفته شد تا زمانی که توسط شاه بربر بادیس بن حبوس در قرن 11 میلادی بازسازی شده و قصر و دیوارها به شکل کنونی در آمد. سپس در سال 1333 توسط یوسف اول، سلطان گرانادا، تبدیل به قصر سلطنتی گردید.

 

قصرهای اسلامی الحمرا

قصرهای اسلامی الحمرا، برای آخرین امیرهای مسلمان در اسپانیا ساخته شده بودند. پس از واقعه Reconquista توسط پادشاهان کاتولیک در سال 1492، برخی از بخش‌های آن توسط شاهان مسیحی مورد استفاده قرار گرفت. قصر چارلز پنجم که توسط چارلز پنجم  امپراتور روم در سال 1527 ساخته شد، در داخل استحکامات نسرید (Nasrid)، به قصر الحمرا اضافه شد. بعد از اینکه الحمرا برای چند قرن بدون مراقبت باقی ماند، مجدداً در قرن نوزدهم میلادی توسط محققین و مسافران اروپایی کشف شده و تعمیرات آن آغاز گردید.

این قصر، الآن یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اسپانیا محسوب شده و مهم‌ترین معماری اسلامی-عربی - در اسپانیا را در خود دارد. قصر الحمرا جزو میراث فرهنگی یونسکو بوده و منبعی الهام‌بخش برای بسیاری از آهنگ‌ها و داستان‌ها بوده است.

در شعرهای موری، از این قصر به عنوان مرواریدی در میان زمردها نام برده شده و اشاره به تفاوت رنگی بین ساختمان‌ها و جنگل‌های اطراف آن دارد. مجموعه کاخ، با در نظر داشتن سایتی بزرگ در ذهن سازنده درست شده و در آن تکنولوژی‌های زیادی مورد استفاده قرار گرفته شده است.

 

نوع معماری قصر 

پارک این قصر که با گل‌های وحشی و سبزه در بهار پوشیده می‌شود، به صورت باغی از رز، پرتقال و گل تلفونی توسط مورها طراحی شد. مهم‌ترین خصوصیت آن، جنگل انبوه نارون سرخ است که توسط دوک ولینگتون در سال 1812 ایجاد شد. در این پارک، تعداد زیادی بلبل وجود داشته و صدای آب‌های روان چندین چشمه و آبشار، معمولاً در آن به گوش می‌رسد. این چشمه‌ها و آبشارها توسط آبراهه‌ای به طول 8 کیلومتر به صومعه مسیح در بالای گرانادا متصل هستند.

قسمت اصلی ساختمان‌های قصر، به صورت چهارگوش طراحی شده و تمام اتاق‌ها به حیاط اصلی باز می‌شوند. قصر الحمرا توسط پادشاهان مختلف مسلمان که در آن زندگی می‌کردند، وسعت یافته و به شکل کنونی خود در آمده است. تزئینات این قصر، به طور کلی، از نوشته‌های مقدس اسلامی که به صورت الگوهای هندسی کار شده‌اند تشکیل شده است. کاشی‌های رنگ شده به مقدار زیاد برای قاب‌بندی و تزئین دیوارها مورد استفاده قرار گرفت است.

 مجموعه کاخ‌ها به سبک  مورها طراحی شده است که مشخصه‌ای از عناصر غربی، که به صورت اشکال معماری اسلامی تفسیر دوباره شده و دارای محبوبیت گسترده‌ای در دوره Reconquista بود طراحی شده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040