۱۸ آبان ۱۳۹۲

جاذبه های توریستی معروف دنیا - دیوار بزرگ چین

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 5064 بازدیدکننده 3 نظر
جاذبه های توریستی معروف دنیا - دیوار بزرگ چین در این مقاله می خوانید

دیوار بزرگ چین یکی از آثار معروف دنیا می‌باشد که در این مقاله توضیحاتی راجع به آن داده شده است ...

جاذبه های توریستی معروف دنیا - دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین و عجایب هفت گانه

دیوار بزرگ چین، که یکی از بزرگ ترین عجایب دنیا به شمار می رود، در سال 1987 به لیست میراث فرهنگی یونسکو اضافه شد. همانند یک اژدهای بزرگ، دیوار بزرگ چین با پیچ و تاب از میان کوه ها، صحراها، دشت ها و سبزه زارها عبور کرده و با طولی بیش از 8،851 کیلومتر، از شمال تا جنوب چین ادامه دارد.

 

نوع معماری دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین یک سری از استحکامات ساخته شده از سنگ، آجر و زمین کوبیده شده، چوب و مواد دیگر است که به طور کلی در امتداد یک خط شرق به غرب در طول مرزهای قدیمی شمالی چین ساخته شده و برای محافظت از امپراتوری چین و یا کشورهای اولیه (قبل از یکپارچه‌سازی چین) در برابر نفوذ گروه‌های عشایری مختلف و یا تهاجم نظامی توسط مردم جنگاور و یا نیروهای مختلف ایجاد شده بود.

 

زمان ساخت دیوار بزرگ چین

چندین دیوار اولیه، از قرن هفتم میلادی شروع به ساخته شدن شده بودند که بعدها به هم پیوسته و بزرگ‌تر و قوی تر شده و در حال حاضر به عنوان دیوار بزرگ شناخته می‌شوند. یکی از معروف‌ترین این دیوارها، دیواری است که بین سال‌های 220 تا 206 قبل از میلاد، توسط اولین امپراتور چین، کین شی هوانگ، ساخته شده است. مقدار کمی از آن دیوار در حال حاضر باقی مانده است. از آن زمان، به طور مداوم ساخته، تعمیر و تقویت شده است. قسمت عمده‌ای از دیوار موجود در دوران سلسله مینگ بازسازی شد .

 

هدف از ساخت دیوار

از اهداف دیوار بزرگ، می‌توان به کنترل مرزی، اجازه اعمال عوارض بر کالاهای منتقل شده در مسیر جاده ابریشم، تنظیم یا تشویق تجارت و کنترل مهاجرت و کوچ اشاره کرد. علاوه بر این، ویژگی‌های دفاعی دیوار بزرگ با ساخت برج‌های دیده‌بانی، سربازخانه‌ها، ایستگاه‌های‌ نگهبانی، سیستم‌های اعلام خطر به وسیله دود و آتش و این حقیقت که عبور از دیوار بزرگ تنها از طریق یک راهروی انتقال امکان داشت تقویت شد.

 

محدوده جغرافیایی دیوار چین

دیوار بزرگ از شانگهایگوان (Shanhaiguan) در شرق، تا دریاچه لاپ (Lop Lake) در غرب و در امتداد قوسی که تقریباً لبه جنوبی مغولستان را مشخص می‌کند امتداد دارد. یک بررسی باستان‌شناسی جامع، با استفاده از فن آوری های پیشرفته ، مشخص کرد که دیواره‌های مینگ طولی برابر 8،850 کیلومتر ( 5،500 مایل ) کیلومتر دارند.  6259 کیلومتر ( 3،889 مایل ) آن را دیوار واقعی تشکیل داده، 359 کیلومتر (223 مایل ) آن استحکامات خندقی بوده و2،232  کیلومتر ( 1،387 مایل ) آن را موانع های دفاعی طبیعی مانند تپه‌ها و رودخانه‌ها تشکیل داده‌اند.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040