۱۰ مرداد ۱۳۹۷

چگونه از مورچه ها در خانه راحت شویم

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ 3706 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از مورچه ها در خانه راحت شویم در این مقاله می خوانید

وجود مورچه‌ها در خانه بسیار وحشتناک است. خوشبختانه راه‌های زیادی برای جلوگیری از ورود آن‌ها وجود دارد.   ...

چگونه از مورچه ها در خانه راحت شویم

تمیز کردن سریع ذرات غذا

هرگونه آب یا ذرات غذا را از روی کابینت‌ها فوراً تمیز کنید و روزانه آشپزخانه را طی و جارو بزنید. اهمیت جاروی روزانه در آشپزخانه و اتاق غذاخوری بالا است. مورچه‌ها به دنبال غذا هستند، بنابراین مطمئن شوید چیزی برای آن‌ها در خانه‌ی شما نیست. می‌توانید برنامه‌ای برای نظافت آشپزخانه و برنامه‌ی دیگری برای نظافت کلی خانه داشته باشید.

 

 

بیرون بردن روزانه‌ی زباله‌ها

حتماً زباله‌ها را درون کیسه‌ی زباله بگذارید. همچنین آن‌ها را هر روز بیرون ببرید تا ذرات غذایی ریزی برای مورچه‌ها نماند.

 

 

نماندن ظرف‌های کثیف در ظرف‌شویی

سینک ظرف‌شویی جای مشهوری برای مورچه‌هاست زیرا مانده‌ی غذایی می‌تواند روی بشقاب شما باشد. بلافاصله ظروف را بشویید تا چیزی برای مورچه‌ها نماند. اگر ظرف‌ها را داخل ماشین ظرف‌شویی می‌گذارید ابتدا با دقت آب بکشید.

 

 

استفاده از ظروف محکم

مواد خوراکی را داخل یخچال گذاشته و غذاهایی که برای یخچال نیستند را در چیزی دردار قرار دهید. می‌توانید از کیسه‌های پلاستیکی یا ظروفی با درب محکم استفاده کنید تا مورچه‌ها وارد آن نشوند. نگهداری صحیح غذا شانس مورچه‌ها برای یافتن غذا در خانه‌ی شما را کم می‌کند.

 

 

پاشیدن دارچین یا قهوه

هرکدام از این‌ها که دارید را برداشته و به جاهایی که مورچه‌ها می‌روند بپاشید. شما می‌توانید با توجه به میزان بزرگی مشکل خود از یک قاشق غذاخوری یا بیشتر استفاده کنید. مورچه‌ها اصلاً این طعم و رایحه را دوست ندارند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040