۲ مرداد ۱۳۹۷

ظروف ممنوعه در ماشین ظرفشویی

۲ مرداد ۱۳۹۷ 3940 بازدیدکننده 0 نظر
ظروف ممنوعه در ماشین ظرفشویی در این مقاله می خوانید

شاید ماشین ظرف‌شویی کار را برای شما ساده کرده باشد. اما به این معنی نیست که هرچیزی را می‌توانید در این دستگاه بشویید.   ...

ظروف ممنوعه در ماشین ظرفشویی

وسایل چوبی

ظروف سالاد یا وسایل چوبی شما شاید بعد از شستشو در ماشین ظرف‌شویی خیلی تمیز به نظر برسند اما اگر این کار را چند بار تکرار کنید در نهایت آن‌ها ترک‌خورده یا چروک می‌شوند. تخته برش و هر وسیله‌ی چوبی دیگر را به جای ماشین با دست بشویید.

 

 

کریستال

نیازی به گفتن نیست که این ظروف گران‌قیمت و شکننده باید با دست شسته شوند، نه اینکه خطر ترک خوردن یا شکستن آن‌ها در ماشین را بپذیرید.

 

 

ماهیتابه‌ی آهنی

بعد از ریختن ادویه و روغن و حرارت زیاد در ماهیتابه نباید با گذاشتن آن درون ماشین ظرف‌شویی خرابش کنید. به جای آن ماهیتابه‌ی خود را با نمک تمیز کرده و برای جلوگیری از پوسته شدن آن را داخل فر خشک کنید.

 

 

رنده‌ی پنیر

پاشیدن پنیر هر غذایی را خوشمزه‌تر می‌کند. اما به این معنا نیست که شما دوست دارید باقی‌مانده‌ی ذره‌های پنیر در تمام هفته روی ظروفتان آویزان باشد.

 

 

ماهیتابه‌های نچسب

برخی برندهای ظروف نچسب در ماشین ظرف‌شویی قابل شستشو هستند، اما برندهای دیگر کیفیت نچسب خود را از دست خواهند داد. بنابراین همیشه بهترین راه این است که در ابتدا راهنمای سازنده را چک کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040