۳۱ تير ۱۳۹۷

تمیز کردن قارچ از روی سطوح مختلف خانه 2

۳۱ تير ۱۳۹۷ 3192 بازدیدکننده 0 نظر
تمیز کردن قارچ از روی سطوح مختلف خانه 2 در این مقاله می خوانید

قارچ‌ها اغلب در فضای مرطوب و گرم ایجاد می‌شوند. وجود قارچ علاوه بر ظاهر بد می‌تواند برای سلامت خطرساز باشد.   ...

تمیز کردن قارچ از روی سطوح مختلف خانه 2

تمیز کردن سطوح چوبی

برای تمیز کردن چوب‌ها و وسایل چوبی شوینده باید با یک ماده‌ی سفیدکننده و آب ترکیب شود تا به آن کمک کند. یک بخش پودر ماشین لباسشویی، 10 بخش سفیدکننده و 20 بخش آب را ترکیب کنید. آن را با ابر یا اسفنج روی سطح بمالید. سطح را آب‌نکشیده و اجازه دهید مقابل هوا خودش خشک شود.

 

 

تمیز کردن فرش

فرش دارای قارچ باید کاملاً تمیز شود. یک ماسک بزنید. فرش را به چند بخش تقسیم کنید. آن را با آب کمی خیس کنید تا مانع از پخش شدن کپک‌ها در هوا شوید. با یک جارو کاملاً روی آن را تمیز کنید و قبل از پهن کردن دوباره، بگذارید چند روز مقابل هوای آزاد بماند تا کاملاً خشک شود.

 

 

تمیز کردن کتاب

زمانی که کتاب خشک است آن را بیرون از خانه برده و با یک قلم‌مو یا پارچه‌ی نرم به‌آرامی قارچ‌ها را از روی جلد و ورقه‌های کتاب کنار بزنید. یک برگه کاغذ مومی زیر هر صفحه بگذارید تا از آن مقابل صفحه‌ی بعدی حفاظت کند. یک پارچه‌ی تمیز و نرم را با هیدروژن پروکسید کمی مرطوب کرده و به آرامی هر صفحه را بکشید.  قبل از رفتن به صفحه‌ی بعدی، بگذارید هر صفحه در هوای آزاد کاملاً خشک شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040