۹ تير ۱۳۹۷

استفاده از سرکه در شستشو لباس

۹ تير ۱۳۹۷ 3006 بازدیدکننده 0 نظر
استفاده از سرکه در شستشو لباس در این مقاله می خوانید

سرکه‌ی سفید می‌تواند برای سفید و براق‌تر کردن لباس‌ها استفاده شود، بدون اینکه مواد شیمیایی سختی داشته باشد.   ...

استفاده از سرکه در شستشو لباس

براق و سفید کردن لباس‌ها

اسید استیک حل شده در سرکه بسیار ملایم بوده و به الیاف پارچه آسیبی نمی‌زند. اما به قدر کافی قوی است تا مواد مانده از صابون و دیگر شوینده‌ها را پاک کند. 1.2 پیمانه سرکه را در مرحله‌ی آبکشی اضافه کرده و نتیجه لباس‌هایی براق‌تر و تمیزتر خواهد بود. اسید استیک مانند یک سفیدکننده و براق‌کننده خواهد بود.

 

 

از بین بردن بوی بد

گذاشتن حوله‌های خیس در یک سبد یا لباس‌های نمدار داخل لباسشویی می‌تواند باعث رشد قارچ و ایجاد بوی بدی شود. برای تمیزتر شدن همه‌چیز داخل لباسشویی را از آب گرم پر کرده، دو پیمانه سرکه‌ی سفید افزوده و آن را در دور شستن قرار دهید. سپس با یک پودر با برنامه‌ی عادی بشویید.

 

 

نرم کردن طبیعی لباس

اگر استفاده از نرم‌کننده‌های طبیعی تجاری معطر را دوست ندارید اما می‌خواهید لباس نرم‌تری داشته باشید سرکه‌ی سفید را مانند نرم‌کننده‌های عادی اضافه کنید تا دیگر هیچ‌چیزی در ماشین ته‌نشین نشده و لباسی نرم نیز داشته باشید. 1.2 پیمانه سرکه را در مرحله‌ی آبکشی بیفزایید. می‌توانید برای خوشبو شدن لباس از چند قطره عصاره‌ی گیاهی مانند عرق اسطوخودوس استفاده کنید.

 

 

کاهش پرز و موی حیوانات

تنها 1.2 پیمانه از سرکه‌ی سفید را در  مرحله‌ی آبکشی اضافه کنید تا مانع از چسبیدن پرز و موها به لباس شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040