۴ تير ۱۳۹۷

انتخاب رنگ مناسب برای مبل

۴ تير ۱۳۹۷ 3243 بازدیدکننده 0 نظر
انتخاب رنگ مناسب برای مبل در این مقاله می خوانید

برای خرید مبل مجبور به هزینه‌ی زیادی هستید. مبل مدت زیادی در خانه‌ی شما می‌ماند، پس باید دقت  کافی در انتخاب و خرید داشته باشید.   ...

انتخاب رنگ مناسب برای مبل

ابعاد فضا

اولین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشد اندازه‌ی فضای شماست. اگر جای کوچکی دارید باید رنگ‌های روشن‌تر را انتخاب کنید، مانند قهوه‌ای مایل به زرد، بژ یا سفید. زیرا رنگ‌های روشن باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا خواهند شد. برای فضاهای بزرگ‌تر از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای شکلاتی، قرمز یا خاکستری تیره کمک بگیرید. مبل تیره در فضای کوچک زیبایی خود را از دست خواهد داد اما رنگ روشن فضا را بازتر نشان داده و با هر نوع رنگ‌بندی دیگر در اتاق شما هماهنگ خواهد بود. بهتر است رنگ مبل خود را به رنگ دیوارهای خانه نزدیک انتخاب کنید.

 

 

نورگیری

اگر فضای شما نور مستقیم خورشید را دارد رنگ روشن انتخاب کنید زیرا نور مستقیم باعث خراب شدن رنگ‌های تیره خواهد شد.

 

 

عناصر دیگر در فضا

 بهتر است به چیزهای دیگری که در فضای اتاق شما قرار دارد توجه داشته باشید. رنگ فرش، پرده و کف‌پوش‌ها را در نظر بگیرید. یک راه ساده برای انتخاب رنگ مبل متناسب با فضا استفاده از رنگ‌های مکمل است. مثلاً اگر در دکور خانه از رنگ آبی استفاده کرده‌اید  نارنجی مکمل مناسبی برای آن خواهد شد.

 

 

سبک زندگی

کودکان شما در چه سنی هستند؟ حیوان خانگی دارید؟ زیاد اهل مهمانی هستید؟ میانگین سنی مهمان‌های شما چند است؟ اگر دوست دارید رنگ روشن داشته باشید اما نگرانی کثیفی آن هستید باید از رنگ‌های چرک تاب استفاده کنید، مانند فیلی. اگر پارچه‌ی طرح دار انتخاب کنید با لک شدن پارچه زیاد کثیفی آن به چشم نمی‌آید. البته نقش و نگار زیاد در پارچه شما را دل‌زده خواهد کرد.

در کنار این‌ها باید به جنس پارچه نیز دقت داشته باشید. الیاف میکرو فایبر یا پارچه‌های نانو ساده‌تر تمیز خواهند شد. برخی جنس‌های جدید در مقابل مواد شیمیایی یا مایعات دیگر واکنشی ندارد و حتی لکه‌ی جوهر را می‌توان با یک دستمال مرطوب از روی آن تمیز کرد.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040