۲۶ تير ۱۳۹۷

آیا خونریزی در بارداری عادی است؟

۲۶ تير ۱۳۹۷ 3341 بازدیدکننده 0 نظر
آیا خونریزی در بارداری عادی است؟ در این مقاله می خوانید

باوجودی که خونریزی نگران‌کننده است اما باید بدانید خونریزی در بارداری همیشه چیز بدی نیست و شاید مشکل بزرگی نباشد.   ...

آیا خونریزی در بارداری عادی است؟

دلایل زیادی برای خونریزی در طول بارداری وجود دارد اما این علل اصلی بیشتر به چند ماهه بودن شما بستگی دارند.

 

 

خونریزی در سه ماه اول

فعالیت جنسی

در هفته و ماه‌های اول بارداری، دخول جنسی می‌تواند به خاطر اصطکاک فیزیکی یا زخم‌های جزئی باعث لکه بینی خفیف یا خونریزی شود. این خونریزی عادی باید کم بوده و کمی بعد از اتمام رابطه تمام شود.

 

 

خونریزی لانه گزینی

زمانی که جنین به دیواره‌ی رحم وصل می‌شود این فرایند لانه گزینی نام داشته و برای بدن اغلب زنان چیز جدیدی است. این اتفاق می‌تواند باعث خونریزی خفیف شود، خصوصاً در 6 تا 14 روز اول بعد از بارور شدن تخمک.

 

 

بارداری خارج رحمی

این مورد علتی جدی برای خونریزی در سه‌ماهه‌ی اول است. بارداری خارج رحمی یعنی تخمک بیرون از رحم کاشته می‌شود. متداول‌ترین جا برای لانه گزینی لوله‌ی فالوپ است. به خاطر بزرگ شدن اندازه‌ی جنین این امر می‌تواند باعث التهاب و فشار در لوله‌های فالوپ شده و برای مادر بسیار خطرناک است. در این موارد جنین نمی‌تواند رشد کند و باید خارج شود.

 

 

بارداری مولار

در هر هزار بارداری یکی از آن بارداری مولار است. در بارداری مولار در زمان  باروری تخمک مشکل پیش آمده و رشد غیرعادی در سلول‌های جفت دیده می‌شود. نتیجه می‌تواند خونریزی در اوایل بارداری باشد زیرا بافت‌های غیرعادی جفت سریع‌تر از جنین عادی رشد می‌کنند. در تمامی موارد سلول‌های غیرعادی جفت باعث می‌شوند رشد درست جنین غیرممکن شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040