۲۶ تير ۱۳۹۷

زمان بیماری کودک چه کار کنیم

۲۶ تير ۱۳۹۷ 3210 بازدیدکننده 0 نظر
زمان بیماری کودک چه کار کنیم در این مقاله می خوانید

ما به شما کمک می‌کنیم در زمان بیماری کودک خود بتوانید نگرانی را کنار گذاشته و بهترین تصمیم را بگیرید.   ...

زمان بیماری کودک چه کار کنیم

تب

تب بیشتر از یک بیماری نشانه‌ای از مشکل در بدن است. بدن دمای خود را بالا می‌برد زیرا آنزیم‌هایی که با عفونت مبارزه می‌کنند در دمای بالا عملکرد بهتری دارند. تب‌های کم اغلب خطرناک نیستند. کودک را تشویق به نوشیدن مایعات کرده و بگذارید در وان آب ولرم بماند. تب بالا باید به پزشک مراجعه شود.

 

 

سرماخوردگی

علائمی مانند آبریزش بینی، عطسه، سرفه و گاهی تب برای دو یا سه روز می‌مانند  و در مواد شدیدتر تا 5 روز. خشکی هوا شرایط را بدتر می‌کند بنابراین باید از دستگاه بخور در اتاق کودک در زمان خواب استفاده کنید. با بالا بردن سر کودک می‌توانید سینوس‌های او را خالی کنید. چند کتاب با بالشت زیر تشک او بگذارید. بالشت‌ها را مستقیماً زیر سرش قرار ندهید. اگر زیاد شیر مادر یا شیر خشک نمی‌خورد به او آب با نوشیدنی الکترولیت بدهید.

 

 

آنفولانزا

این ویروس مسری به‌سرعت در بین اعضای خانواده پخش خواهد شد. نوزاد بیمار اغلب کسل شده و علاقه‌ای به بازی یا خوردن چیزی ندارد. اگر کودک دچار تب با آبریزش بینی یا سرفه است به او مایعات زیاد بدهید و مراقب سرفه‌های شدید یا مشکلات تنفسی باشید. برای پیشگیری از تکرار بیماری در آینده از واکسن آنفولانزا استفاده کنید.

 

 

عفونت گوش

زبان بدن کودک کمی فریبنده است زیرا کودکان در زمان خواب‌آلودگی اغلب گوش‌های خود را می‌مالند. اما اگر کودک در کنار مالیدن گوش دچار آبریزش بینی یا تب نیز شده است عفونت گوش می‌تواند مقصر باشد. برای پیشگیری از مصرف زیاد آنتی‌بیوتیک شاید زیاد توجه نکنید اما پزشک برای کودک شما آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040