۲۰ تير ۱۳۹۷

بارداری پرخطر: علل، اثرات و خطرات 2

۲۰ تير ۱۳۹۷ 3490 بازدیدکننده 0 نظر
بارداری پرخطر: علل، اثرات و خطرات 2 در این مقاله می خوانید

بارداری پرخطر شرایطی است که سلامت مادر یا نوزاد متولد نشده به نوعی در خطر است. اما چه عللی این شرایط را ایجاد می کنند و چه اثراتی خواهد داشت؟ ...

بارداری پرخطر: علل، اثرات و خطرات 2

فاکتورهای ریسک‌پذیر در بارداری پرخطر

سیگار کشیدن و تنباکو

استعمال تنباکو فشارخون را بالا برده و برای بیرون  کردن سموم از بدن سیستم ایمنی تحت فشار قرار می‌گیرد. نتیجه خطر بیشتر در تمام دوران بارداری بوده و احتمال سندروم مرگ ناگهانی نوزاد و زایمان زودرس را بالا می‌برد.

 

 

الکل

مصرف زیاد الکل در طول  بارداری می‌تواند باعث مشکلات زمان تولد، ناتوانی‌های شناختی، مشکلات شنوایی و بیش فعالی شود.

 

 

سن

اگر نوجوان یا بالای 35 سال هستید به‌طور طبیعی خطر برای شما بیشتر است، خصوصاً برای اولین بارداری.

 

 

درمان‌های بارداری پرخطر

افزایش وزن

افزایش وزن در طول بارداری عادی و طبیعی است اما افزایش وزن تدریجی اهمیت دارد و مقدار آن به شاخص بدنی شما بستگی دارد. افزایش وزن سریع می‌تواند خطر دیابت و فشارخون بارداری را زیاد  کند.

 

 

فاکتورهای زندگی

اگر هرگونه ماده‌ی خطرناکی استفاده می‌کنید، مانند تنباکو، الکل یا دیگر موارد مشابه، باید در سریع‌ترین زمان آن را ترک کنید، قبل از آنکه بچه‌دار شوید.

 

 

چک آپ های قبل از بارداری

داشتن چک اپ کامل قبل از شروع تصمیم برای بارداری فرصتی است تا پزشک به شما بگوید چطور می‌توانید احتمال بارداری سالم را زیاد کنید.

 

 

رژیم غذایی

داشتن رژیم غذایی سالم برای سلامت شما حیاتی است، همچنین برای رشد سالم کودک شما. قبل از بارداری عادات غذایی خود را تغییر دهید  تا ماندن در آن برای شما ساده‌تر باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040