۱۴ شهريور ۱۳۹۷

چرا رابطه جنسی داشته باشیم

۱۴ شهريور ۱۳۹۷ 5969 بازدیدکننده 2 نظر
چرا رابطه جنسی داشته باشیم در این مقاله می خوانید

رابطه‌ی جنسی نه تنها تجربه‌ی لذت بخشی است بلکه می‌تواند روی سلامت شما اثرات خوبی برجا بگذارد.   ...

چرا رابطه جنسی داشته باشیم

کاهش سردرد

رابطه‌ی جنسی می‌تواند درد را کاهش دهد. در طول رابطه‌ی جنسی، هورمون اوکسی توسین در بدن ترشح می‌شود. این ترشح باعث آزادسازی اندورفین خواهد شد، هورمونی که برای حذف سردرد، انقباضات شکمی و دردهای بدن مؤثر است.

 

 

بهبود گردش خون

برانگیختگی جنسی جریان خون در مغز را با سرعت بیشتری بالا می‌برد. افزایش ضربان قلب و تأمین مناسب خون در مغز  باعث عملکرد بهتر آن خواهد شد. جریان خون سالم اکسیژن بیشتری به مغز و بدن رسانده و سموم آن را آزاد می‌سازد.

 

 

افزایش طول عمر

بر اساس تحقیقات پزشکی، دو تا سه ارگاسم در هفته می‌تواند طول عمر شما را زیاد کند. هورمون DHEA یک ضدافسردگی بوده و سطح ایمنی بدن را بالا می‌برد. همچنین آسیب‌های بافت‌ها را ترمیم کرده و مشکلات پوست را بهبود خواهد بخشید.

 

 

کاهش استرس

تحقیقات پزشکی اخیر نشان داده‌اند کسانی که رابطه‌ی جنسی ایمن و سالمی دارند شادتر و راحت‌تر بوده و نسبت به افرادی که رابطه‌ی جنسی کافی ندارند استرس کمتری خواهند داشت. ثابت شده است کسانی که رابطه‌ی جنسی مرتب دارند از خواب راحت‌تری در شب‌ها لذت برده و در تمام روز سرحال می‌مانند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040