۱۱ شهريور ۱۳۹۷

رقص زومبا چه فوایدی دارد 2

۱۱ شهريور ۱۳۹۷ 3699 بازدیدکننده 7 نظر
رقص زومبا چه فوایدی دارد 2 در این مقاله می خوانید

ترکیب حرکات رقص با تمرینات مقاومتی تمرینی کامل برای بدن است تا به اهداف کلی خود رسیده و بعلاوه ورزش نیز کرده باشید.   ...

رقص زومبا چه فوایدی دارد 2

افزایش هماهنگی در بدن

شاید شما زیاد متوجه اهمیت این موضوع نباشید، خصوصاً زمانی که جوانید و این توانایی کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. بااین‌وجود اغلب با زیاد شدن سن این تناسب در بدن برهم خواهد خورد اما انجام چند کار همزمان در زومبا در کنار حرکات عالی رقص می‌تواند بدن شما را در وضعیت فیزیکی خوبی نگه دارد، کاملاً متعادل و یکپارچه.

 

 

کاهش اضطراب

اگر به دنبال بهبود وضعیت روحی خود هستید شاید رفتن به باشگاه همیشه بهترین ایده نباشد. این تجربه می‌تواند برای شما خسته‌کننده شود و اغلب محیط آن جوی رقابتی دارد. زومبا فعالیتی گروهی و اشتراکی است که باعث آزادسازی اندورفین و انتقال‌دهنده‌های عصبی در بدن می‌شود و نتیجه بهتر شدن وضعیت روحی و حذف هورمون‌های استرس از بدن است.

 

 

ورزش برای تمام بدن

زومبا که نوعی ورزش تناسب‌اندام بر پایه‌ی رقص است تمرینی برای تمام بدن شماست و بیشتر ماهیچه‌ها در یک روال آرام و کامل در آن درگیر خواهند شد. این کار باعث می‌شود ورزش شما مؤثرتر بوده و حالت بدنی متناسب‌تری داشته باشید، درست مانند یک رقصنده‌ی حرفه‌ای.

 

 

قابل تطابق بودن

شما می‌توانید راهکار زومبا را برای خود کاملاً شخصی کنید تا مطابق با توانایی‌ها و اهداف شما باشد. این رقص چندین سطح از دشواری دارد و می‌تواند برای گروه زیادی مناسب باشد. با بالا رفتن سطح تناسب‌اندام بدن خود می‌توانید به سادگی به سطح بالاتری بروید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040