۱۰ شهريور ۱۳۹۷

رقص زومبا چه فوایدی دارد

۱۰ شهريور ۱۳۹۷ 3576 بازدیدکننده 0 نظر
رقص زومبا چه فوایدی دارد در این مقاله می خوانید

ترکیب حرکات رقص با تمرینات مقاومتی تمرینی کامل برای بدن است تا به اهداف کلی خود رسیده و بعلاوه ورزش نیز کرده باشید.   ...

رقص زومبا چه فوایدی دارد

سوزاندن کالری

مورد اصلی در زومبا که آن را بسیار مؤثر کرده است ترکیب ورزش ایروبیک با تمرینات مقاومتی است. تغییر از حرکات کنترل شده به سریع و ورزش‌های قلبی عروقی با شدت زیاد سوخت‌وساز بدن را برای یک ساعت تا حد بالایی نگه می‌دارد. این مورد برابر است با سوزاندن 300 تا 600 کالری در هر ساعت.

 

 

بالا بردن مقاومت بدن

حرکات متناوب در زمان ورزش می‌تواند سخت باشد و با زمان‌های استراحت در بین تمرینات قلبی ماهیچه نخواهید ساخت. کلاس‌های یک ‌ساعته‌ی استاندارد زومبا بدن شما را با ورزش تطابق داده و انرژی را صرف آن می‌کند.

 

 

بهبود وضعیت بدن

حرکات مربوط به زومبا چیزی نیست که در اغلب ورزش‌ها وجود دارد و ترکیب حرکاتی مانند سالسا، سامبا و مابو را دارد. کسانی که در این تمرین شرکت می‌کنند ماهیچه سازی کرده و مفاصل خود را درگیر حرکات و کشش‌های غیرعادی می‌سازند. این کار فشار بر بدن را کاهش داده و باعث بهبود وضعیت بدن و انعطاف‌پذیری خواهد شد.

 

 

بهبود اعتمادبه‌نفس

جنبه‌ی اجتماعی زومبا جدا از تمرینات ورزشی دیگر است. کلاس‌های رقص زومبا با بهبود حرکات رقص و سلامت فیزیکی با تفریح، باعث می‌شوند نسبت به بدن خود حس بهتری داشته باشید و شما را تشویق می‌کند تا زودتر به تمرینات ورزشی دیگر بازگردید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040