۳ شهريور ۱۳۹۷

نکات لازم برای خرید یک یخچال جدید

۳ شهريور ۱۳۹۷ 3095 بازدیدکننده 0 نظر
نکات لازم برای خرید یک یخچال جدید در این مقاله می خوانید

شما نمی‌توانید یخچال را از آشپزخانه حذف کنید و باید هزینه‌ی بالایی برای خرید بپردازید. پس بهتر است در زمان خرید دقت کافی داشته باشید.   ...

نکات لازم برای خرید یک یخچال جدید

فریز بالا یا پایین؟

این دو دسته دارای تفاوت‌های زیادی هستند که باید دقت داشته باشید. ظرفیت فریزهای مدل‌های فریزر پایین اغلب بیشتر از نوع دیگر می‌باشد. فریزهای بالا نباید کشو داشته باشند زیرا خطر افتادن آن وجود داشته و بعلاوه برداشتن وسایل از کشوهای بالا دشوار است. فریزهای پایین اغلب طبقه‌بندی کشویی دارند تا دسترسی راحت‌تری برای کاربر فراهم سازند. انتخاب شما به نوع استفاده و میزان مواد غذایی‌تان بستگی دارد.

 

 

ابعاد و ظرفیت

اغلب یخچال‌ها دارای ظرفیت متفاوت هستند. این مقدار با فوت یا لیتر بیان می‌شود که نشان می‌دهد چقدر از فضای یخچال موردنظر قابل استفاده است. در بیشتر موارد گنجایش یخچال کمی بیشتر از عدد واقعی آن گفته می‌شود. بنابراین شما باید در زمان خرید یخچال گنجایشی را انتخاب کنید که کمی از ظرفیت مورد نظر شما بیشتر باشد.

 

 

مصرف انرژی

همیشه مصرف برق یخچال‌ها بالا بوده و روی مقدار قبض تأثیر بزرگی داشته‌اند. اما تکنولوژی‌های جدید مصرف برق یخچال را بسیار کاهش داده است. در واقع میزان مصرف انرژی از بزرگ‌ترین ابزارهای بازاریابی برای سازندگان می‌باشد. در زمان خرید باید به میزان مصرف برق یخچال نیز دقت کنید. شما با این کار می‌توانید هر سال چند صد هزار تومان در مبلغ قبض خود صرفه‌جویی داشته باشید.

 

 

فضا برای باز شدن درب

اگر یخچال شما کنار دیوار است باید این نکته را در نظر داشته باشید. برای باز شدن کامل درب لازم است جهت درب رو به دیوار نباشد. اگر یخچال در نزدیک دیوار یا بین کابینت قرار دارد باید برای گردش لولا و باز شدن درب حداقل 5 سانتی‌متر فضا باز باشد. البته برخی یخچال‌های جدید لولاهایی دارند که بدون بیرون‌زدگی هستند. اگر این‌طور نبود فضا برای درب را فراموش نکنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040