۱۷ مرداد ۱۳۹۷

آیا بازی کردن برای سلامت مفید است؟

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ 3063 بازدیدکننده 0 نظر
آیا بازی کردن برای سلامت مفید است؟ در این مقاله می خوانید

بازی کردن می‌تواند قدرت و کارایی مغز را بهبود بخشیده و باعث شود بتواند بهتر چندین کار را همزمان انجام دهد. در واقع شما را خلاق‌تر خواهد کرد.   ...

آیا بازی کردن برای سلامت مفید است؟

درمان ناراحتی‌های روحی

تحقیقات نشان داده‌اند بازی می‌تواند بعد از یک حادثه‌ی سخت یا جراحی برای شما مؤثر باشد و اثرات حادثه را کاهش داده و فرایند بهبود را سرعت بخشد.

 

 

مراقبت از قدرت دید

بازی کردن برای درمان مشکلات چشم مانند تنبلی چشم استفاده می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند اگر فرد در زمان بازی چشم سالم خود را ببندد چشم ضعیف‌تر بهبود یافته و در واقع بازی‌های ویدئویی برای بهبود شرایط بصری پیشنهاد می‌شوند.

 

 

بهبود تمرکز

تحقیقات نتایج خوبی در استفاده از بازی‌ها برای درمان اختلالات توجه مانند بیش فعالی را نشان داده‌اند. بازی کردن برخی بازی‌های ویدئویی می‌تواند به تمرکز شما کمک کنند.

 

 

اختلالات عصبی

برنامه‌های قوی زیادی در زمینه‌ی عصبی وجود دارد. برای مثال در افراد مسن بازی کردن می‌تواند بهبود شناختی بری کسانی داشته باشد که مبتلا به اختلالات عصبی مانند آلزایمر هستند. همچنین ثابت شده است بازی‌ها سلامت روحی افراد مسن را بهبود خواهند بخشید. بازی‌های ویدئویی می‌توانند در درمان استاندارد جوامع بازنشسته و بیمارستان‌ها استفاده شوند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040