۲۵ دي ۱۳۹۶

دانستنی های جالب از عسل

۲۵ دي ۱۳۹۶ 7343 بازدیدکننده 3 نظر
دانستنی های جالب از عسل در این مقاله می خوانید

عسل در کنار طعم  عالی و  خواص بی نظیر برای سلامت کاربردهای دیگری نیز دارد که شاید شما را شگفت زده کند. ...

دانستنی های جالب از عسل

عسل یک بار در معده زنبور هضم می‌شود و خاصیت ضد مسمومیت آن پنج برابر دوغ است. عسل هیچ‌گاه خراب نمی‌شود.

 

عسل را به هیچ عنوان نباید داغ کنید زیرا پروبیوتیک های خود را از دست می‌دهد. حتی ممکن است  عسل داغ حالت سمی پیدا کند. داغ کردن عسل هضم آن را دشوار کرده و با چسبیدن به روده باعث انسداد آن خواهد شد. خوردن عسل باعث تقویت لثه می‌شود و مانع از پوسیدگی دندان خواهد شد. عسل حتی می‌تواند دندان را سفید کند.

 

 

درصورتی‌که دچار سوختگی یا جراحت شدید مقداری عسل روی پانسمان خود بمالید تا در کنار از بین رفتن جراحت مانع از ماندن جای آن شود.

 

اگر سرما خورده‌اید مقداری شلغم را برداشته و داخل آن را خالی کنید. مقداری عسل درون شلغم‌ها بریزید. اجازه دهید آب باز کند. این ترکیب برای گلودرد معجزه می‌کند.

 

 

اگر مشکوک به بارداری هستید 2 قاشق عسل را با آب ترکیب کنید. شب زمان خواب این ترکیب را  بخورید. اگر دچار درد ناف شدید حامله هستید.

 

 

از مشهورترین خواب‌آورهای دنیا عسل می‌باشد.خوردن عسل یا شیر و عسل قبل از خواب باعث آرامش اعصاب شده و ماده‌ای خواب‌آور است.

 

 

برای از بین رفتن سریع تب‌خال روی آن مقداری عسل بمالید و بعد بشویید. عسل ماده‌ای ضدویروس بوده  و می‌تواند تب‌خال را درمان کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040