روش از بین بردن بوهای بد در خانه


تاریخ ارسال :

۹ شهريور ۱۳۹۲

روش از بین بردن بوهای بد در خانه

 بهتر است پول خود را صرف خرید محصولاتی نکنید که فقط برای چند دقیقه کار می‌کنند در این مقاله شما با روش از بین بردن بوی بد در خانه آشنا خواهید شد


بوهای خانگی

برای راحت شدن از شر بوهای خانگی، چند قطره روغن وینترگرین بر روی یک پارچه کتان ریخته و در یک نقطه از هر اتاق قرار دهید. بوی آب برای ماه‌ها باقی مانده و خیلی ارزان‌قیمت است.

 

بوی سیگار

در اتاق‌ها شمع روشن کنید. چند کاسه کوچک سرکه در گوشه‌های اتاق قرار دهید. یک حوله را در آب خیس کرده و دور اتاق بگردانید. زغال چوب فعال را در بشقاب‌های کوچک قرار داده و در اتاق بگذارید.

 

بوی یخچال

یک بسته جوش‌شیرین باز را در یخچال قرار دهید تا بوی غذاها را به خود جذب کند. لازم است که هر یکی دو ماه، بسته را تعویض کنید. یک قطعه زغال چوب کوچک برای جذب سریع بوی غذا استفاده کنید. یک مقدار وانیل در یک پارچه کتان ریخته و آن را در یخچال قرار دهید.

 

بوهای دیگر

برای از بین بردن بوی پیاز یا سیر از روی تخته گوشت بری، سطح آن را با قسمت بریده‌شده پوست لیموترش یا شیرین مالش دهید. ترکیب جوش‌شیرین و آب هم برای این کار موثر است. اگر یک جسم بوی کپک به خود گرفته است، برای از بین بردن آن، آن را در بیرون هوا بدهید. برای از بین بردن بوی کپک در کمد، از جوش‌شیرین استفاده کنید. برای جلوگیری از تشکیل کپک، از سرکه استفاده کرده و قارچ‌های کپکی را نابود کنید.

یک نایلون قدیمی را با تکه‌های چوب سدر پر کرده و در کمد آویزان کنید. نه تنها این کار باعث دفع بید می‌شود، بلکه بوی خوبی هم به کمد شما خواهد داد. یک ماهیتابه را با آب و ادویه‌جات همانند دارچین و جوز هندی پر کرده و روی گاز قرار دهید. این کار باعث ایجاد بوی خوش در خانه می‌شود. برای داشتن رایحه مرکبات، تکه‌های ریز شده پوست پرتقال را در شومینه بیندازید.