راه های سفت کردن پوست بعد از کاهش وزن 2


تاریخ ارسال :

۱۳ شهريور ۱۳۹۷

راه های سفت کردن پوست بعد از کاهش وزن 2

کم کردن چربی‌های اضافی با رژیم سخت یا ورزش برای سلامت عالی است اما نه برای پوست. خوشبختانه راه‌های مؤثر زیادی برای سفت کردن دوباره‌ی پوست وجود دارد.

 

روغن بادام

برای کسانی که می‌خواهند شل شدن پوست را از بین برده و آن را سفت نگه دارد استفاده از درمان‌های خانگی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها انتخابی عالی است. این مواد خواص ضد پیری داشته و پوست را سفت می‌سازد، رشد سلول‌ها را بهبود می‌بخشد و پوست را جوان‌تر می‌سازد.

 

 

آلوئه ورا

اگر از هر مشکل پوستی رنج می‌برید آلوئه ورا می‌تواند به شما کمک کند، از جمله شل شدن و افتادگی پوست. آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد فعالی مانند اسیدمالیک می‌توانند انعطاف‌پذیری پوست را بالا ببرند. خواص ضدالتهاب می‌تواند فرایند درمان را سرعت داده و استرس اکسیداتیو را از بین ببرد.

 

 

سفیده‌ی تخم‌مرغ

این درمان برای شل شدن پوست گردن بسیار مؤثر است، مشکلی که اغلب بعد از کاهش وزن ایجاد می‌شود. یک عدد سفیده‌ی تخم‌مرغ را با یک قاشق چای‌خوری ماست و خامه ترکیب کرده و آن را مستقیماً به پوست خود بمالید. این ترکیب یک جمع کننده‌ی عالی است و چربی‌هایی را به پوست می‌رساند که می‌توانند آن را قوی و جوان‌سازی نماید.

 

 

دارچین

شما می‌توانید یک قاشق چای‌خوری دارچین را با 1.2 قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون ترکیب کرده و یک خمیر تهیه نمایید. مواد فعال در دارچین می‌توانند داخل پوست نفوذ کرده و محرکی برای تولید کلاژن در سلول‌هاست. همچنین فرایند سفت شدن پوست را سرعت داده و از استرس اکسیداتیو پیشگیری می‌کند.