راهنمای خرید تلویزیون


تاریخ ارسال :

۱۱ شهريور ۱۳۹۷

راهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون زمان زیادی مهمان شما خواهد بود و تنوع قیمتی زیادی دارد. قبل از خرید مشخصات متفاوت را بررسی کنید.

 

هزینه‌ای که می‌خواهید صرف کنید

اولین نکته میزان هزینه‌ای است که در نظر گرفته‌اید. نباید بعد از صرف زمان زیاد و انتخاب تلویزیون دلخواه متوجه قیمت بالای آن شوید. در ابتدا هزینه‌ی مورد نظر خود را مشخص کنید. در قیمت تلویزیون نوع، برند، سایز و رزولوشن تصویر اثرگذار هستند.

 

 

چه برندی را دوست دارید

حتماً شنیده‌اید که هر ارزانی دلیلی دارد. نباید تنها دنبال خصوصیاتی خاص بوده و به برند هیچ دقتی نداشته باشید. سایت‌های مرجع اغلب تلویزیون‌های برندهای مختلف را بر پایه‌ی پشتیبانی فنی، گارانتی، کیفیت، طراحی، ارزش خرید، بازخورد و ... خریداران دسته‌بندی می‌کنند.

 

 

چه اندازه‌ای مناسب است

مهم‌ترین نکته برای خرید تلویزیون سایز آن است. شما باید با توجه به  بودجه‌ی خود و فضای اتاقتان بزرگ‌ترین اندازه‌ی ممکن را تهیه کید. مثلاً نمی‌توانید تلویزیونی 65 اینچی را در یک اتاق نه متری بگذارید. دیدن تلویزیون بزرگ از نزدیک باعث آسیب به چشم‌های شما خواهد شد. اینکه باید در چه فاصله‌ای از تلویزیون بنشینید در انتخاب آن اهمیت زیادی دارد.

 

 

دقت تصویر

رزولوشن یا دقت تصویر در واقع تعداد پیکسل‌ها در صفحه‌ی نمایش است که بر شفافیت تصویر اثر دارد. بالاتر بودن رزولوشن یعنی شفافیت بیشتر تصویر. در تلویزیون دقت تصویر همان تعداد خطوط افقی پیکسل‌ها می‌باشد. بالاتر بودن رزولوشن یعنی دیدن تصاویر با جزئیات بیشتر.