راه های سفت کردن پوست بعد از کاهش وزن


تاریخ ارسال :

۱۱ شهريور ۱۳۹۷

راه های سفت کردن پوست بعد از کاهش وزن

کم کردن چربی‌های اضافی با رژیم سخت یا ورزش برای سلامت عالی است اما نه برای پوست. خوشبختانه راه‌های مؤثر زیادی برای سفت کردن دوباره‌ی پوست وجود دارد.

 

افزایش پروتئین

یکی از ترکیبات کلیدی در تمامی بخش‌های بدن پروتئین است زیرا برای  ساخت بافت‌ها، سلول‌ها و ماهیچه‌ها نیاز است. بعد از کاهش وزن و تلاش برای از بین پوست‌های شل شده نیاز به پروتئین بیشتری از مواقع عادی برای ساخت ماهیچه و قدرت بخشی به انعطاف‌پذیری سلول‌های پوستی نیاز است.

 

 

آرام کردن سرعت

اگر در کاهش وزن هدف طولانی‌مدتی داشتید و با شروع آن متوجه نشانه‌هایی از شل شدن پوست شدید باید زمان رژیم غذایی خود را کندتر کنید. پوست بدن برای تطابق به زمان نیاز دارد. همان‌طور که ماه‌ها و سال‌ها طول می‌کشد تا پوست کشیده می‌گردد برای بازگشت آن به حالت عادی نیز به ماه‌ها زمان نیاز است.

 

 

 

رژیم ورزشی

شل شدن پوست با کاهش وزن اغلب اجتناب‌ناپذیر است زیرا در حقیقت جایی وجود ندارد که پوست برود. حالا شما باید آن نقطه‌ی دارای چربی را با ماهیچه پر کنید. این یک استراتژی خوب است بنابراین روی ورزش‌هایی وقت بگذارید که بر ماهیچه‌های بازوها و شکمی تمرکز داشته و می‌توانند به سفت شدن پوست شکم سرعت دهند.

 

 

افزایش آب‌رسانی

آب پایه‌ی زندگی و سلامت برای نوع بشر است و بدون آن کلاژن نمی‌تواند شکل گیرد، ماده‌ی اصلی برای ساخت سلول‌های پوستی و کمک به افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری پوست. درحالی‌که نوشیدن آب زیاد می‌تواند کمی باعث زیاد شدن وزن آب در بدن شود اما به بازگشت سریع‌تر پوست به حالت عادی کمک می‌کند.