ترفندهایی برای چیدمان میز شام


تاریخ ارسال :

۵ شهريور ۱۳۹۷

ترفندهایی برای چیدمان میز شام

داشتن مهمان در کنار لذت خود می‌تواند چالشی برای شما باشد. یک کدبانوی موفق علاوه بر آشپزی خوب باید هنر سفره‌آرایی نیز داشته باشید.

 

اطراف میز شام

در ابتدا باید محوطه‌ی اطراف میز شام شما تمیز باشد. برای لذت بردن از غذا محیط اطراف باید حس خوبی برای شما ایجاد کند. اگر امکان دارید و شرایط جوی مناسب است حتماً از فضای باز استفاده کنید. باید اتاق یا حیاط شما خوب تمیز باشد. حتی می‌توانید از شمع برای تزیین اطراف و ایجاد محیطی بهتر کمک بگیرید.

 

 

سفره‌ی شام

قبل از اینکه سفره را بیندازید روی میز را با یک لایه سفره‌ی پنی‌های ضخیم پر کنید تا ظروف روی آن لیز نخورند. این لایه مانع ایجاد صدا نیز خواهد شد. همچنین دقت داشته باشید رومیزی شما از نظر شکل و اندازه متناسب با میزتان باشد و تمامی گوشه‌های میز را بپوشاند.

 

 

بشقاب

ابتدا باید بشقاب‌های تخت را گذاشته و بشقاب گرد را روی آن قرار دهید.

 

قاشق و چنگال

در سمت راست هر بشقاب یک قاشق و در سمت چپ آن چنگال بگذارید. می‌توانید از فضای بالای بشقاب برای قرار دادن چاقو یا قاشق کوچک دسر استفاده کنید. لیوان‌ها باید بالای این چاقو گذاشته شوند.

 

 

دستمال‌سفره

دستمال‌های سفره در طرح و رنگ تنوع زیادی در بازار دارند. مطابق سلیقه‌ی خود آن را انتخاب کرده و روی بشقاب‌های گرد بگذارید. البته بهتر است دستمال انتخابی شما دارای طرح و رنگی باشد که با میز غذا هماهنگ بوده و آن را شلوغ نکند.