خواص آب سیب زمینی برای پوست و سلامت 2


تاریخ ارسال :

۳۰ مرداد ۱۳۹۷

خواص آب سیب زمینی برای پوست و سلامت 2

اغلب حتی به نوشیدن یک لیوان آب سیب‌زمینی فکر نکرده‌اید. اما اگر خواص تأثیرگذار این نوشیدنی گیاهی را بدانید شگفت‌زده خواهید شد.

 

بهبود سلامت قلب

مقدار قابل‌توجه پتاسیم در یک لیوان آب سیب‌زمینی بیشتر از 50 درصد از نیاز روزانه‌ی بدن است. این یعنی شروع روز با این نوشیدنی فشار روی سیستم قلبی را با گشاد کردن رگ‌های خونی کاهش می‌دهد. در نتیجه فشارخون شما کم خواهد شد. همچنین خطر حملات قلبی، تصلب شریان‌ها و سکته مغزی کاهش می‌یابد.

 

 

بهبود ایمنی

آب سیب‌زمینی غنی از ویتامین c می‌باشد که با تحریک تولید گلبول‌های سفید سیستم ایمنی را تقویت خواهد کرد. دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد معدنی نیز مقابل بیماری‌های حاد از شما دفاع کرده و استرس اکسیداتیو را کاهش می‌دهند.

 

 

درمان سریع‌تر زخم‌ها

آب سیب‌زمینی ویتامین C زیادی دارد که بدن را تحریک به تولید کلاژن می‌کند. در نتیجه التهاب ماهیچه و زخم‌های ایجاد شده در بدن سریع‌تر بهبود خواهند یافت.

 

 

بهبود گردش خون

نیاسین ماده‌ی دیگری در خانواده‌ی ویتامین‌های B است که به مقدار زیادی در آب سیب‌زمینی دیده می‌شود. این ویتامین می‌تواند محرکی برای گردش خون بوده و در نتیجه اکسیژن‌رسانی به بخش‌های مختلف بدن را بهبود می‌بخشد. در کنار این‌ها مواد مغذی لازم برای بازسازی بدن و عملکرد صحیح آن را فراهم خواهد کرد.

 

 

بهبود تولید هورمون

مصرف منظم آب سیب‌زمینی می‌تواند به بهبود سطح هورمون‌های جنسی مهم و هورمون‌های استرس کمک کند.