نکات مهم زمان خرید پرده


تاریخ ارسال :

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

نکات مهم زمان خرید پرده

اگر قصد خرید پرده‌ی جدیدی دارید بهتر است اول همه‌ی نکات را در نظر بگیرید تا بعد پشیمان نشوید.

 

هم‌خوانی با دیگر مبلمان

چهار عنصر اصلی اتاق شما دیوار، سقف، کف و مبلمان هستند. برای زیبایی دکوراسیون فضای خود باید بر این‌ها تکیه کنید. سایر موارد اتاق به نوعی تقویتی برای چیدمان شما هستند. اگر پرده‌ی شما پارچه‌ی شلوغی دارد باید از مبل‌های ساده استفاده کنید.

 

 

پرده بلند برای پنجره‌ی کوتاه

اگر پنجره‌ی اتاق پذیرایی شما قدی نیست بازهم بهتر است پرده‌ی بلند برای آن در نظر بگیرید. با این کار علاوه بر بلندتر دیده شدن دیوارها و سقف به نوعی فضا رسمی‌تر خواهد شد. حتی می‌توان مقداری پارچه را بلندتر در نظر گرفت و کمی از پرده روی زمین باشد. این نوع پرده ابهت خاصی به فضا خواهد داد.

 

 

امتحان کردن نورهای متفاوت

رنگ پارچه‌ی شما در فروشگاه ممکن است کمی متفاوت با رنگ آن در خانه باشد، این نکته را فراموش نکنید. باید در زمان انتخاب پارچه را در نور فضای خانه‌ی خود در نظر بگیرید. در نور غیرمتمرکز نیز رنگ پارچه را امتحان کنید. برای خرید پرده بهتر است روزها بروید تا نور فضای بیرون را نیز داشته باشید.

 

 

پرده‌های تیره کننده برای اتاق‌خواب

بهتر است برای اتاق‌خواب خود از پرده‌های تاریک کننده و شید استفاده کنید. این پرده‌ها ضخامت بیشتری داشته و باعث می‌شوند فضای اتاق کاملاً تاریک شود. در نتیجه محیط خوبی برای خواب و استراحت شما آماده خواهد شد.