خواص آب سیب زمینی برای پوست و سلامت


تاریخ ارسال :

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

خواص آب سیب زمینی برای پوست و سلامت

اغلب حتی به نوشیدن یک لیوان آب سیب‌زمینی فکر نکرده‌اید. اما اگر خواص تأثیرگذار این نوشیدنی گیاهی را بدانید شگفت‌زده خواهید شد.

 

پیشگیری از پیری

تحقیقات نشان داده‌اند آب سیب‌زمینی می‌تواند به پوست رطوبت رسانی کرده و آنتی‌اکسیدان‌ها را به سطح پوست می‌فرستند و این به کاهش چین‌وچروک‌ها و لکه‌های پوستی کمک خواهد کرد. همچنین این نوشیدنی از التهاب و عفونت‌های پوستی پیشگیری می‌کند.

 

 

افزایش سطح انرژی

آب سیب‌زمینی یک افزاینده‌ی عالی انرژی است و قندهای طبیعی موجود در آن شکل ساده‌ای از انرژی هستند. بعلاوه آب سیب‌زمینی دارای سطح بالایی از تیامین است که توانایی بدن برای تجزیه‌ی کربوهیدرات‌ها و تبدیل آن به انرژی قابل‌مصرف را بالا می‌برد.

 

 

بهبود گوارش

نشاسته‌ی موجود در سیب‌زمینی با مشکلات گوارشی متعددی در ارتباط بوده و می‌تواند التهاب در روده را از بین برده و عمل هضم را بهبود بخشد. این‌ها علائمی مانند یبوست، نفخ، انقباضات و مشکلات گوارش را برطرف خواهد ساخت.

 

 

درمان زخم معده

آب سیب‌زمینی دارای خواص ضد اسید شناخته‌شده‌ای است و دارای Ph قلیایی است. این خاصیت می‌تواند سطح اسید معده را متعادل ساخته و مانع از زخم معده شده و حتی آن را درمان می‌کند. این ماده می‌تواند مانند یک لایه‌ی محافظ روی بخش مخاطی معده باشد تا درد و ناراحتی این مشکل برطرف گردد.