راه های خانگی برای رهایی از بوی بد پا 2


تاریخ ارسال :

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

راه های خانگی برای رهایی از بوی بد پا 2

غدد تعریق زیادی در پاهای ما هستند که علتی برای بوی بد آن می‌باشند. راه‌های زیر می‌توانند مانع این بوی بد شوند.

 

آب برنج

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای از بین بردن دائمی بوی پا این است که آن‌ها را در آب برنج غوطه‌ور کنید. شما می‌توانید کمی برنج ساده را در آب ریخته و بگذارید برای نیم ساعت بماند. سپس آن را در آبکش بریزید. پاهای خود را در این آب گذاشته و بوی پای شما کاملاً خواهد رفت.

 

 

سرکه‌ی سیب

می‌توانید کمی سرکه‌ی سیب را در یک لگن یا وان با آب گرم ترکیب کرده و پاهای خود را برای مدتی داخل آن بگذارید. این ترکیب به سادگی بوی پای شما را از بین می‌برد. همچنین می‌توانید جوراب‌هایتان را در این مایع خیس کنید تا کاملاً بوی بد آن نابود گردد.

 

 

نمک کوشر

اگر پاهایتان زیاد عرق می‌کند استفاده از نمک می‌تواند به سرعت بوی آن را از بین ببرد. کمی آب در یک لگن ریخته و مقداری نمک کوشر درون آن بریزید. خوب ترکیب کرده و پاها را برای مدتی در این آب خیس کنید. پس از آن اجازه دهید پاهایتان خودش خشک شده و از آب برای شستن آن کمک نگیرید. این کار به از بین بردن باکتری‌ها و بوی بد پاها کمک خواهد کرد.

 

 

رژیم غذایی درست

بوی پا می‌تواند مرتبط با نوع غذای مصرفی شما باشد. اگر غذایی می‌خورید که طعم عجیبی دارد، مثل پیاز، فلفل و سیر، احتمال اینکه پاهایتان بیشتر بو بدهند بالاتر است. بنابراین اگر قصد دارید برای زمانی طولانی کفش به پا داشته باشید این‌گونه خوراکی‌ها را از برنامه‌ی غذایی خود دور کنید.