راه های خانگی برای رهایی از بوی بد پا


تاریخ ارسال :

۲۷ مرداد ۱۳۹۷

راه های خانگی برای رهایی از بوی بد پا

غدد تعریق زیادی در پاهای ما هستند که علتی برای بوی بد آن می‌باشند. راه‌های زیر می‌توانند مانع این بوی بد شوند.

 

تمیزی کفش‌ها و جوراب‌ها

تمیز نگه داشتن کفش و جوراب ساده‌ترین راه برای دور کردن مشکل بوی بد پاهاست. مرتباً جوراب‌های خود را بشویید و این کار را برای کفش‌های پارچه‌ای خود نیز انجام دهید. در مورد کفش‌های چرم برای مدتی آن‌ها را در آفتاب بگذارید تا باکتری‌ها را دور سازید. کمی جوش‌شیرین داخل کفش‌های خود بریزید تا به از بین بردن بوهای بد از کفش‌ها کمک نمایید.

 

 

استفاده از صابون ضد باکتری

بهترین راه برای از بین بردن بوی پاها این است که پای خود را با صابون ضد باکتری و آب گرم مرتب بشویید، حداقل دو بار در هفته. این کار مانع از ایجاد باکتری‌هایی می‌شود که عامل بوی بد هستند.

 

 

چای کیسه‌ای و آب

اگر مشکل بوی پای شما جدی است از درمان آب گرم و چای کیسه‌ای استفاده کنید تا از آن رها شوید. وان حمام یا لگنی را پر از آب گرم کرده و تعدادی چای کیسه‌ای داخل آن بگذارید. سپس پاهای خود را درون وان کرده و بگذارید برای حدود نیم ساعت بماند.

 

 

ضد عرق‌ها

اغلب افراد از ضد عرق‌ها و خوشبوکننده‌ها برای بخش‌های مختلف بدن خود استفاده می‌کنند. شما می‌توانید این محصولات را برای پاهای خود نیز استفاده کنید. این‌ها شدیداً بوی پا را کم کرده و برای زمانی طولانی رایحه‌ی خوبی بر جا می‌گذارند. می‌توانید برای جلوگیری از تعریق از پودرها استفاده کنید.