فواید شگفت انگیز کاسنی


تاریخ ارسال :

۲۳ مرداد ۱۳۹۷

فواید شگفت انگیز کاسنی

کاسنی گیاهی مدیترانه‌ای است که برای خواص خود در آشپزی و در محصولات دارویی استفاده می‌شود.

 

کمک به گوارش

کاسنی به علت دارا بودن اینولین برای دستگاه گوارشی عالی است، ماده‌ی قدرتمندی که یک پروبیوتیک است. پروبیوتیک ها گروهی از باکتری‌ها هستند که برای میزبان مفید می‌باشند، برخلاف باکتری‌های دیگر که باعث بیماری می‌شوند. اینولین برای مبارزه با مشکلات گوارشی و روده‌ای شهرت دارد، از جمله رفلکس معده یا سوزش معده و به طور مؤثری اسیدی بودن سیستم بدن را کاهش می‌دهد.

 

 

بهبود سلامت قلب

اینولین تنها برای دستگاه گوارشی مفید نیست. این ماده سطح کلسترول بد در بدن را کاهش می‌دهد. این کلسترول از اصلی‌ترین دلایل ایجاد تصلب شریان‌ها و فشارخون بالاست زیرا جریان خون را مسدود می‌سازد. همچنین کاسنی می‌تواند احتمال حملات قلبی و سکته را کاهش دهد.

 

 

پیشگیری از سرطان

عصاره‌ی کاسنی با کاهش رشد تومورهای سرطان‌های مختلف ارتباط مستقیم دارد. تحقیقات نشان داده‌اند این اثر برای ماده‌ای به نام فراکتون در کاسنی است که دارای خاصیت آنتی‌اکسیدان و ضد تومور می‌باشد. پلی فنول ها و مواد شیمیایی دیگر در کاسنی تأثیر مثبتی بر پیشگیری از سرطان‌های مختلف دارند، از جمله سرطان سینه و روده‌ی بزرگ.

 

 

کاهش درد آرتروز

کاسنی از قدیم برای درمان آرتروز استفاده می‌شده و تحقیقات نشان داده‌اند خاصیت ضدالتهابی دارد. کاسنی را می‌توان برای یک ضدالتهاب کلی در جهت کاهش درد، درد ماهیچه و التهاب مفاصل استفاده کرد.