بهترین فواید انگور قرمز


تاریخ ارسال :

۲۰ مرداد ۱۳۹۷

بهترین فواید انگور قرمز

انگور قرمز از مشهورترین انواع انگور در سراسر جهان است. این انگور ترکیبات قدرتمند و مفیدی همراه دارد.

 


مراقبت از پوست

وجود فلاونوئیدها در کنار ویتامین C و دیگر مواد مغذی جوان‌کننده باعث می‌شود انگور قرمز یک سم‌زدای عالی بری پوست باشد. این میوه می‌تواند از استرس اکسیداتیو جلوگیری کرده و چین‌وچروک‌های پوستی را کاهش دهد. همچنین بهبود زخم و جوش‌ها را سرعت می‌دهد. انگور می‌تواند پوست شما را انعطاف‌پذیر کند.

 

 

مراقبت از مو

مقدار زیاد ویتامین K، ویتامین C، آهن و دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها با محافظت از سلامت فولیکول‌ها، کاهش ریزش مو و بهبود تارهای مو سلامت موها را بهبود خواهد بخشید. آب انگور می‌تواند برای تونیک مو نیز استفاده شده و به فرایند رشد مو سرعت دهد.

 

 

بهبود سیستم ایمنی

مقدار خوبی ویتامین C در انگور وجود دارد که می‌تواند به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند. ویتامین C تولید گلبول‌های سفید که خط اول دفاع بدن مقابل عفونت‌ها و پاتوژن های خارجی است را تحریک می‌کند. بعلاوه آنتی‌اکسیدان‌های این میوه به طور مؤثری باعث کاهش فشار از سیستم ایمنی بدن می‌شوند.

 

 

بهبود قدرت شناختی

تحقیقات نشان داده‌اند این میوه بر سلامت مغز اثرگذار است. در بیماری‌های اعصاب مغز ترکیبات انگور باعث کاهش استرس اکسیداتیو و ته‌نشینی پلاکت‌ها شده و با زیاد شدن سن به سلامت حافظه و ذهن کمک می‌کند. همچنین انگور قدرت تمرکز و یادگیری در شما را بالا خواهد برد.