بهترین جایگزین ها برای مایونز


تاریخ ارسال :

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

بهترین جایگزین ها برای مایونز

سس مایونز چربی و کالری بالایی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید اندام متناسبی داشته باشید بهتر است جایگزینی برای آن پیدا کنید.

 

ماست یونانی

این ماست با ظاهری شبیه به مایونز می‌تواند به جای این سس در غذاهای زیادی استفاده شود. استفاده از نوع بدون چربی یا کم‌چرب این ماست انتخاب سالم‌تری است. برای برخی افراد اسیدی بودن ماست یونانی در برخی غذاها کمی زیادتر از حد انتظار است بنابراین از آن در حد متعادل استفاده کنید.

 

 

اواکادو

آواکادوی له شده سبزی خوبی برای جایگزینی با مایونز در ساندویچ‌هاست و می‌توان آن را در مرغ یا سالاد تن نیز استفاده کرد. آواکادو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های خوب و چربی‌های سالم است که آن را بهترین گزینه برای جایگزینی می‌کند.

 

 

حمص

این ترکیب که بر پایه‌ی نخود- ارده است طعم لذیذی داشته و انتخابی گیاهی است. حمص چربی کمتری از مایونز دارد و در طعم‌های متفاوتی عرضه می‌شود، برخلاف مایونز.

 

 

روغن‌زیتون

استفاده از کمی روغن‌زیتون در سس یا سالاد به جای مایونز ترکیبی با حالت خامه‌ای کمتر دارید. روغن‌زیتون تخم‌مرغ را حذف کرده و انتخاب سالم‌تری برای افزودن به غذای شماست.

 

 

سس گیاهی

در بسیاری از سوپرمارکت‌ها، خصوصاً آن‌هایی که غذاهای گیاهی دارند، می‌توانید مایونز بدون تخم‌مرغ پیدا کنید. این سس چربی زیادی دارد و دارای همان طعم و شکل مایونز است، اما بدون استفاده از تخم‌مرغ.