درمان های خانگی قوی برای یائسگی 3


تاریخ ارسال :

۹ مرداد ۱۳۹۷

درمان های خانگی قوی برای یائسگی 3

یائسگی مرحله‌ای طبیعی از زندگی زنان است که گاه با علائم ناخوشایندی برای آن‌ها همراه می‌باشد.

 

شبدر قرمز

شبدر قرمز درمان گیاهی مؤثر دیگری است که خواص آن برای یائسگی ثابت شده است. ایزوفلاوون های موجود در این گیاه به کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید کمک کرده و اثرات مثبتی بر سلول‌های واژن دارند. این گیاه همچنین شدت علائم ناشی از یائسگی را کاهش می‌دهد.

 

 

گیاه جینسینگ

جینسینگ قرمز درمانی مؤثر برای کاهش علائم ناشی از یائسگی می‌باشد. تحقیقات نشان داده‌اند مصرف جینسینگ به کاهش کلسترول بد در بدن کمک می‌کند. این تأثیر برای حفظ سلامت دستگاه قلبی عروقی در زنان یائسه بسیار مفید است.

 

 

خواب مناسب

خواب کافی در طول یائسگی ضروری است و شما را از بدن و ذهنی با آرامش مطمئن می‌سازد. خواب همان اثر رژیم غذایی متناسب و ورزش را داشته و به سیستم واکنش استرس در بدن برای کارکرد صحیح کمک می‌کند. کمبود خواب می‌تواند شما را مستعد بیماری‌هایی مانند مشکلات حافظه یا مقاومت انسولین کند که نتیجه شاید دیابت باشد. در اتاقی تاریک بخوابید تا بدن تحریک به تولید هورمون ملاتونین شود. این هورمون کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد.

 

 

تغییرات غذایی

دقت کنید کدام غذاها باعث مشکلات و گرگرفتگی برای شما می‌شوند. در کل نوشیدنی‌های گرم، کافئین،الکل و غذاهای تند را کنار بگذارید. مقدار زیادی آب سرد و نوشیدنی‌های خنک و سالم دیگر مصرف کنید تا به کنترل گرما در بدن شما کمک کرده و بعلاوه برای سلامتتان مؤثر است. مصرف میوه‌های تازه، سبزیجات و غلات کامل را زیاد کرده و قند و چربی را در رژیم غذایی خود کم کنید تا به سلامتتان در طول یائسگی کمک نمایید.