موزه های تانزانیا


تاریخ ارسال :

۲۵ تير ۱۳۹۷

موزه های تانزانیا

اگر به تانزانیا سفر کردید بازدید از موزه‌های آن را فراموش نکنید. این موزه‌ها یادگارهایی از دوران استعمار پرتغال و انگلیس دارند.

 

خانه عجایب

از جاذبه‌های شهر سنگ می‌توان این موزه را نام برد. مدرن‌ترین بنای جزیره زنگبار این ساختمان است. در این ساختمان برای اولین بار برق‌کشی شده و آسانسور ساختند. شما می‌توانید در موزه منظره‌ی زیبایی از سواحل جزیره را ببینید. معماری خانه‌ی عجایب مربوط به فرهنگ بومی تانزانیا بوده و دو توپ جنگی در دو سمت دروازه بزرگ یادگاری از پرتغال‌ها می‌باشد. درون بنا نیز وسایلی از خاندان سلطنتی را خواهید دید.

 

 

موزه کاخ تانزانیا

کاخ در بین سال‌های 1828 تا 1896 محل سکونت سلطان سید سعید بوده است. بعدها ساختمان کاخ بازسازی شده و خاندان سلطنتی از آن استفاده می‌کردند. تمام این بنا با سنگ‌های مرمر فرش شده و در دیوارها از نقره و سنگ‌های مرجانی استفاده کرده‌اند. شما می‌توانید وسایل گران بهایی را در این کاخ ببینید، از جمله آثاری از نقاشان بزرگ، میزهای اعیانی، گنجه‌های طلاکاری شده و تخت‌های زیبا و باارزش.

 

 

موزه  یادبود صلح

بزرگ‌ترین معمار بریتانیایی ساختمان سفید و گنبدی شکل این بنا را طراحی کرده است. شباهت این بنا به کلیسا یا مسجد زیاد است. بنا برای پایان جنگ جهانی اول ساخته شده و در داخل آن شاهد موزه‌ی کوچکی خواهید بود. موزه بخش‌های متفاوت تجارت، باستان‌شناسی، کاخ‌ها و مساجد، برده‌داری و یک قفسه سینه آموزشی متعلق به پزشکی معروف را شامل می‌شود.

 

 

موزه تجربه تانزانیت

تانزانیت نام سنگی قدیمی است که در ساخت جواهرات از آن استفاده می‌شود. این سنگ گران‌قیمت در کشور تانزانیا وجود دارد و در دامنه‌ی کوه کلیمانجارو پیدا می‌شود. رنگ این سنگ زیبا آبی یا بنفش است و در سال 1967 برای اولین بار کشف شد. در موزه‌ی تجربه تانزانیت شما می‌توانید با عبور از یک مسیر خاص در مورد نحوه کشف، استخراج و مهارت لازم برای ساختن جواهر از این سنگ آشنا شوید.