راه های موثر برای پیشگیری از نیش حشرات 2


تاریخ ارسال :

۲۴ تير ۱۳۹۷

راه های موثر برای پیشگیری از نیش حشرات 2

برای اینکه بتوانید از نیش حشرات دور بمانید می توانید از ترفندهای زیر کمک بگیرید.


استفاده از دورکننده‌ی حشرات

اگر استفاده از دورکننده‌های تجاری را انتخاب می‌کنید باید حتماً آن را به تمام نقاط بدون پوشش پوست بزنید و از محصولات دارای DEET استفاده نکنید. همچنین استفاده‌ی مجدد از آن را بعد از مدتی فراموش نکنید، خصوصاً اگر عرق کرده‌اید.

 

 

چک کردن رختخواب

اگر چادر زده‌اید یا در جایی هستید که حشرات زیاد هستند همیشه قبل از خوابیدن رختخواب خود را چک کنید. یک حشره هیچ‌چیز را بیشتر از بدنی گرم و پرخون برای 6 تا 8 ساعت در کنار خود دوست ندارد. به آن‌ها این فرصت را ندهید. سعی کنید راه ورود حشرات به رختخواب خود در تاریکی شب را ببندید.

 

 

عطرهای قوی نزنید

بسیاری از حشرات جذب رایحه‌ی عطر می‌شوند، که اغلب شیرین و مانند گل‌هاست. اگر زیاد عطر بزنید یا از صابون یا شامپوهای با رایحه‌ی قوی استفاده کنید احتمال بیشتری وجود دارد که حشرات شما را دنبال کنند. شاید شما یک گل نباشید ولی به‌هرحال نیشتان خواهند زد.

 

 

آماده‌باشید

قبل از آنکه زمان زیادی در طبیعت یا در کشوری جدید بگذرانید باید خطرات آن ناحیه را بشناسید. اینکه بدانید چه حشراتی هستند و چه عفونت‌هایی دارند می‌تواند مانعی برای خطر باشد. بعلاوه قبل از رفتن به طبیعت باید حشرات آلرژی‌زا را بشناسید. شما باید برای شک‌های آنافیلاکسی و واکنش‌های آلرژیک آمادگی داشته باشید.