کارهای مهم برای روز قبل از سفر


تاریخ ارسال :

۱۶ تير ۱۳۹۷

کارهای مهم برای روز قبل از سفر

فکر می‌کنید برای سفر آماده‌اید. اما آماده‌ی سفر شدن تنها با بستن چمدان نیست. نکات زیر را چک کنید.

 

شارژ وسایل الکتریکی

هر وسیله‌ی الکتریکی که همراه خود دارید را روز قبل برای شارژ بگذارید، وسایل بازی کودک، لپ‌تاپ، موبایل، دستگاه اصلاح ... اگر سفرهای خارجی می‌روید آداپتورهای لازم در آن کشور را داشته باشید. آداپتور مناسب با ولتاژ برق در کشور مقصد را تهیه کنید. اگر دسترسی ندارید از هتل در مورد آن بپرسید.

 

 

خرید ارز

بعد از خرید بلیت و رزرو هتل نوبت تهیه ارز و تبدیل پول به ارز کشور مقصد است. همیشه در سفر باید کمی پول نقد همراه خود داشته باشید. شما نمی‌توانید از دستگاه کارت‌خوان کشور دیگری استفاده کنید و  کارت اعتباری بین‌المللی نیز ندارید بنابراین برای کل سفر باید پول همراه داشته باشید.

 

 

دانلود برنامه‌ها

زمانی که راحت به اینترنت وای فای خانه دسترسی دارید وقت آن است که برنامه‌هایی که برای خود نیاز دارید را دانلود کنید. این برنامه‌ها می‌توانند موسیقی‌های دلخواه، فیلم‌های موردعلاقه، کتاب‌های الکترونیکی  و ... باشند. همچنین تحقیق کنید چه برنامه‌هایی می‌توانند در سفر برای شما مفید باشند و آن‌ها را دانلود نمایید.

 

 

وضعیت آب‌وهوا

باید حواستان به وضعیت آب و هوایی باشد. بهتر است روز قبل از سفر آن را دوباره چک کید زیرا گزارش‌ها شاید تغییر کنند. در این شرایط مطابق وضعیت جوی اگر وسیله‌ای لازم داشتید می‌توانید برای خود بردارید.