استفاده از سرکه در شستشو لباس 2


تاریخ ارسال :

۱۰ تير ۱۳۹۷

استفاده از سرکه در شستشو لباس 2

سرکه‌ی سفید می‌تواند برای سفید و براق‌تر کردن لباس‌ها استفاده شود، بدون اینکه مواد شیمیایی سختی داشته باشد.

 

مبارزه با بوی زیر بغل

یک بطری اسپری را با سرکه‌ی سفید رقیق شده پر کنید و آن را در نزدیکی ماشین لباسشویی خود بگذارید تا با کمک آن مانع از بوی بد یا لکه روی لباس‌های خود شوید. سرکه را مستقیماً قبل از انداختن لباس درون ماشین به زیر بغل‌ها از داخل اسپری کنید. بگذارید حداقل برای ده دقیقه قبل از شستشو بماند. سرکه به از بین رفتن مواد مانده روی لباس کمک کرده و مانع از زرد شدن زیر بغل‌ها می‌شود.

 

 

از بین بردن خطوط اطو

برای رهایی از سوراخ‌های ریز روی درزها یا خطوط روی لباس‌ها، یک پارچه‌ی سفید را با مقداری سرکه‌ی سفید مرطوب کنید. آن را زیر لباس گذاشته و فشار دهید. دمای مناسبی برای اطو انتخاب کرده با استفاده از فشار دادن لباس روی پارچه مانع از سوختن آن خواهید شد.

 

 

سیاه نگه‌داشتن لباس‌های سیاه

1.2 پیمانه از سرکه‌ی سفید را در مرحله‌ی آبکشی اضافه کنید تا صابون‌ها و ذرات مانده‌ی پودر که ممکن است باعث کهنه دیده شدن لباس‌های مشکی شوند را از بین ببرد.

 

 

تمیز کردن ماشین لباسشویی

یک شستشوی تمیز برابر است با ماشین تمیز. ذرات مواد معدنی و جرم‌های صابون می‌توانند در سوراخ‌های ماشین لباسشویی باعث محدود شدن جریان آب و کارایی ماشین شوند. چهار بار در سال باید با روش زیر این سوراخ‌ها را تمیز کنید. یک دور ماشین را بدون هیچ لباسی با آب داغ و دو پیمانه سرکه‌ی سفید روشن کنید.