چگونه از جوش شیرین در شستشوی لباس کمک بگیریم


تاریخ ارسال :

۵ تير ۱۳۹۷

چگونه از جوش شیرین در شستشوی لباس کمک بگیریم

جوش‌شیرین یکی از بهترین محصولات سبزی است که می‌توانید در شستشوی لباس استفاده کنید. با این کار مصرف مواد شیمیایی را کم خواهید کرد.

 

از بین بردن بوی بد لباس‌ها

بوی بدن روی لباس توسط باکتری‌ها ایجاد می‌شود. زمانی که پودر باکتری‌های روی پارچه را می‌شکند و شسته می‌شوند بو می‌رود. بااین‌وجود پودرهایی که زیاد گران نیستند اغلب آنزیم‌های سخت کافی ندارند تا بتواند با باکتری‌ها مبارزه کرده و درست عمل کند. جوش‌شیرین کمک می‌کند سطح Ph آب ماشین تنظیم شده و زیاد اسیدی یا قلیایی نباشد. این کار به شوینده‌ی شما کمک خواهد کرد.

 

 

بهبود کارایی شوینده

سفیده کننده‌های کلرین اغلب به از بین بردن بو و جرم‌های عادی از روی لباس کمک می‌کنند. اگر آب زیاد اسیدی یا قلیایی باشد نیاز است پودر به‌طور مؤثرتری اثر داشته باشد. با بهبود خاصیت پاک‌کنندگی شوینده، شما از سفیدکننده‌ی کمتری برای رسیدن به همان نتیجه استفاده خواهید کرد. در نتیجه در هزینه صرفه‌جویی کرده و تأثیر شوینده‌ها بر محیط‌زیست را کمتر می‌کنید.

 

 

نرم‌کننده‌ی طبیعی پارچه

جوش‌شیرین با جلوگیری از اسیدی یا قلیایی شدن آب، به تنظیم سطح pH  شوینده کمک می‌کند. 1.2 پیمانه جوش‌شیرین را در مرحله‌ی آبکشی اضافه کنید تا مواد شوینده یا مواد معدنی مانده در آب را معلق کرده و آن‌ها را از لباس شما دور نگه دارد، زیرا می‌تواند باعث شود لباستان شق‌ورق دیده شود. به‌عنوان یک ماده‌ی معدنی، جوش‌شیرین از نرم‌کننده‌های مصنوعی پارچه که دارای رایحه هستند ضرر کمتری برای محیط‌زیست دارد.

 

 

اطویی تمیزتر

جوش‌شیرین یک ساینده‌ی طبیعی است. برای از بین بردن ذرات سوخته یا آهارهای چسبیده به اطوی سرد، خمیری از جوش‌شیرین و آب تهیه کنید. با یک پارچه‌ی سفید خمیر را روی سطح اطو بکشید. برای ذرات سخت‌تر با همین پارچه به نرمی لایه را کنده و این کار را ادامه دهید تا کامل از بین برود. در نهایت با یک پارچه‌ی مرطوب شده با سرکه‌ی سفید آن را تمیز کنید. اطوی شما بسیار نرم‌تر شده و علاوه بر آسان‌تر شدن کارتان دیگر چیزی به لباس‌ها نمی‌چسبد.