فواید جالب عصاره رزماری 2


تاریخ ارسال :

۲۸ خرداد ۱۳۹۷

فواید جالب عصاره رزماری 2

عصاره‌ی رزماری از برگ‌های این گیاه گرفته می‌شود. این عصاره‌ی گیاهی کاربردهای متنوعی از دوران قدیم داشته است.

 

کاهش استرس

جدا از خاصیت آرام‌کنندگی در رایحه‌درمانی و استنشاق عصاره‌ی رزماری، این ماده می‌تواند سطح کورتیزول در بزاق دهان را کاهش دهد. کورتیزول یکی از هورمون‌های اصلی استرس است که در زمان یک واکنش استرسی در بدن آزاد می‌شود.

 

 

بهبود ایمنی بدن

آنتی‌اکسیدان‌ها از باارزش‌ترین سلاح‌های دفاعی در مقابل بیماری و عفونت هستند، بنابراین هر غذا یا عصاره‌ای که بتواند محرکی برای فعالیت آن‌ها باشد تأثیر بزرگی بر سلامت خواهد داشت. مصرف یا استنشاق منظم عصاره‌ی رزماری در رایحه‌درمانی می‌تواند قدرت سیستم ایمنی را افزایش داده و به مبارزه با تمام بیماری‌هایی که همراه با رادیکال‌های آزاد هستند کمک کند، از جمله سرطان یا بیماری‌های قلبی.

 

 

کاهش درد

توانایی عصاره‌ی رزماری در کاهش درد باعث مصرف زیاد آن در درمان سردرد، درد ماهیچه، روماتیسم و حتی آرتروز بوده است. ماساژ دادن ناحیه‌ی دردناک با عصاره‌ی رزماری می‌تواند سریعاً درد را کاهش دهد.  وان رزماری می‌تواند در درمان روماتیسم مؤثر باشد. همچنین این ماده ضدالتهاب است.

 

 

از بین بردن بوی بد

رایحه‌ی رزماری مسحورکننده است و باعث می‌شود از این عصاره به‌عنوان خوشبوکننده استفاده شود.  این روغن در خوشبوکننده‌ها، لوازم آرایشی، محصولات زیبایی، غذاها، روغن‌های حمام، شمع‌ها و عطرها استفاده می‌شود زیرا غیر سمی و منحصربه‌فرد است. در زمان تنفس رزماری انرژی ذهنی شما زیاد شده و سیستم تنفسی تمیز می‌شود.