راه هایی برای کارایی بهتر مغز


تاریخ ارسال :

۲۱ خرداد ۱۳۹۷

راه هایی برای کارایی بهتر مغز

برای اینکه کارایی مغز خود را بیشتر کنید باید به دنبال فعال کردن بخشی از آن باشید که با احساسات شما در ارتباط است. اما چگونه؟

 

یادگیری موسیقی

یک ساز را انتخاب کنید که با آن کار نکرده اید. شما باید هدف خود را روی آموزش کامل بگذارید، به قدری که بتوانید جلوی دوستان و خانواده یک اجرای کامل داشته باشید. تمرینات خود را زیاد کنید و از دیگران بخواهید به شما گوش دهند.

 

 

یک زبان جدید

برای اینکه عضلات مغز خود را قوی کنید باید به دنبال فرصتی برای یادگیری یک زبان تازه باشید. برای خود یک مهلت مشخص کرده و سعی کنید تا حد ممکن کتاب بخوانید و اموزش های لازم را ببینید. حتی می توانید برای تمرین بیشتر سفری به آن کشور داشته باشید. سعی کنید به زبان هدف مکالمه کرده و هرچه بهتر آن را یاد بگیرید. با  این کار  مغز شما فعال می ماند.

 

 

کارهای چالش برانگیز

اگر از انجام ورزش هایی مانند شنا یا دویدن خوشتان نمی آید می توانید کارهای جدیدی را امتحان کنید. مثلا کلاس های رزمی یا بدنسازی یا حتی گزینه هایی که تفریح بیشتری دارند، مانند اسکیت یا کوهنوردی. کاری که انتخاب می کنید باید متفاوت و سخت تر از کارهای عادی و همیشگی شما باشد. باید روند یادگیری را ادامه داده و خود را در شرایط سخت قرار دهید.

 

کارهای سخت را امتحان کنید

مغز نیز مانند سایر ماهیچه های بدن با تمرینات زیاد ورزیده و قوی خواهد شد. سعی کنید کارهایی که انجام نداده اید را امتحان کنید مانند سخنرانی برای یک جمع. می توانید در ابتدا مهارت های لازنمبرای این کار را کسب کرده و اعتماد به نفستان را بالا ببرید. این کار باید با کارهای عادی و روزمره ی شما متفاوت باشد.