اشتباهات شما در سفر با هواپیما


تاریخ ارسال :

۲۰ خرداد ۱۳۹۷

اشتباهات شما در سفر با هواپیما

شروع سفر شما با هواپیما می‌تواند خاطره‌ی تلخی شود اگر نکات زیر را رعایت نکنید.

 

نشستن طولانی‌مدت روز صندلی

ترومبوز سیاهرگی در واقع یک نوع لخته شدن خون در پاها می‌باشد که داخل هواپیما احتمال آن بیشتر خواهد بود. کمی راه رفتن یا ایستادن کوتاه می‌تواند این خطر را از بین ببرد. بهتر است داخل هواپیما لباس‌های تنگ نپوشید تا اختلال در سیستم گردش خون شما ایجاد نشود. مهم‌ترین کار لازم برای شما این است که هر یک ساعت کمی روی پاهای خود بایستید. حداقل می‌توانید مقداری حرکات نرمشی انجام دهید.

 

 

استفاده از لنز

در  زمان پرواز بهتر است لنز را کنار گذاشته و از عینک کمک بگیرید. هوای داخل کابین هواپیما شدیداً خشک است و این خشکی هوا می‌تواند باعث بروز حساسیت در چشم‌ها شود. با داشتن لنز این حساسیت شدیدتر  خواهد بود.

 

 

تهویه‌ی هوای بالای صندلی

شاید در هواپیما حس کنید باد تهویه‌ی بالای سر باعث می‌شود سردتان شود اما بهتر است به جای خاموش کردن آن از لباس بیشتر استفاده کنید. تهویه را در حالت متوسط تنظیم نمایید. در این حالت میکروب‌هایی که در هوا هستند به سمت شما هجوم نمی‌آورند.

 

 

پاهای برهنه داخل هواپیما

در هواپیما اتفاقات زیادی می‌افتد. مثلاً ممکن است شیشه شکسته یا کسی بالا بیاورد. برخی افراد داخل هواپیما کفش‌های خود را در می‌آورند. اما باید بدانید با این کار خطر آلوده شدن به میکروب‌ها یا حتی فرو رفتن شیشه‌ی کوچک در پاهایتان وجود دارد.